Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Ekim 2018 Çarşamba)

Bursa'da bugün hava parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık en yüksek 23 derece ölçülüyor. Yağışın saat 12.00'den itibaren etkili olması bekleniyor.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Ekim 2018 Çarşamba)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Bursa'da bugün hava parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Hava sıcaklığı en yüksek 23 derece ölçülüyor. 

Yapılan son hava tahminlerine göre yağışın saat 12.00'den itibaren etkili olması öngörüldü. 

Sıcaklık yarın da 23 derece ölçülecek. Yine yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi. 

Bursa'da cuma günü için yağış tahmininde bulunulmadı, sıcaklığın 23 derecede seyrine devam edeceği vurgulandı. 

Cumaresi ise yine sağanak var. Sıcaklık 22 derece olacak. Pazar günü yağmur kenti terk edecek. Hava sıcaklığı ise 20 dereceye inecek. 

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Mersin, Bolu, Tokat, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Hakkari, Adıyaman ve Gaziantep çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Kütahya, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Akdeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun; İç Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile zamanla Marmara'nın doğusunda düşük yoğunlukta toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Toz taşınımının Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Akdeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun; İç Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile zamanla Marmara'nın doğusunda düşük yoğunlukta olacağı tahmin ediliyor. Toz taşınımı hadisesinin sebep olacağı görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, doğu kesimlerinde düşük yoğunlukta toz taşınımı bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!