Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14 Şubat 2019 Perşembe)

Bursa'da bugün sıckalık en yüksek 6 derece dolaylarında seyrediyor. Hava çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kentin güney ve doğusunun yüksekleri yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Sıcaklık yarın 7 derece ölçülecek. Yine karla karışık yağmur yüzünü gösterecek. Cumartesi yağmurla sıcaklık 9 derece olacak. Pazardan itibarense yağış kenti terk edecek. Güneş yüzünü bolca gösterecek.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14 Şubat 2019 Perşembe)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 6 derece ölçülmekte. 

Hava çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kentin güney ve doğusunun yüksekleri yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

Sıcaklık yarın 7 derece ölçülecek. Yine karla karışık yağmur yüzünü gösterecek.

Bursa'da cumartesi yağmur var. Sıcaklık 9 derece seviyesinde olacak.

Yağışlı hava kenti pazar terk ediyor. Sıcaklık da 11 derece ölçülecek. Bursalıları az bulutlu, açık bir hava karşılayacak.

Öte yandan kış turizminin gözde merkezi beyaz cennet Uludağ'da kar kalınlığı son olarak 176 cm ölçüldü. Zirvede cumartesiye kadar kar yağışı var. 

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bütün bölgeler parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale, Kütahya, Afyonkarahisar ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kütahya ve Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Sakarya'nın iç kesimleri ile Mersin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri ile Marmara'nın kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın, genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli (40-70 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Sakarya'nın iç kesimleri ile Mersin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması(21-50 kg/m2) beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli (40-70 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Çanakkale çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bursa'nın güney ve doğusunun yüksekleri ile Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, güney ve doğusunun yüksekleri yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!