Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Kasım 2018 Salı)

Bursa'da bugün hava parçalı ve çok bulutlu, zamanla kuzey kesimleri sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık en yüksek 16 derece ölçülecek. Yarın 11 dereceye gerileyecek sıcaklık, perşembe 9 cuma ise 8 dereceye kadar inecek. Perşembeden önümüzdeki pazartesiye kadar yağmur da etkili olacak. İşte hava durumunun detayları...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Kasım 2018 Salı)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 16 derece ölçülüyor. Meteoroloji yetkilileri havanın parçalı ve çok bulutlu olduğunu, zamanla kuzey kesimlerinde sağanak yağış geçişleri görüleceğini ifade etti. 

Termometreler yarın 11 dereceye gerileyecek. 

Bursa'da perşembe 9, cuma ise 8 derecelik hava sıcaklıkları bekleniyor. 

Gece saatlerinde sıcaklığın iki dereceye kadar indiğini hatırlatmakta fayda var. 

Perşembe günü görüllecek yağmurun önümüzdeki pazartesiye kadar yer yer etkisini sürdüreceği de ifade edildi. 

Meteorolojinin uzun vadeli tahminlerine göreyse gelecek hafta cuma Bursa'da karla karışık yağmur var.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Yalova, Çanakkale'nin doğu, Balıkesir ve Bursa'nın kuzey ilçeleri, Sinop, Tokat, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon ve Rize ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Trabzon ve Rize ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara'nın kuzey ve batısı, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Yalova, Çanakkale'nin doğu, Balıkesir ve Bursa'nın kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!