Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018 Pazartesi)

Bursa'da bugün havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji uyardı: Su baskını, ulaşımda aksamlar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Peki, Bursa'da kar yağışı ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018 Pazartesi)

Bursalılar dikkat! "Kuvvetli" uyarı geldi...

Bugün sıcaklık en yüksek 14 derece ölçülüyor. Havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre; 10.12.2018 Pazartesi günü Marmara'da görülecek sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Tekirdağ'da, akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova'da kuvvetli (21-50kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden su baskını, ulaşımda aksamlar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Bugün rüzgarın da  Marmara Denizi'nde öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzey batı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmekte.

Yağışların saat 12.00'den itibaren şiddetleneceği ifade edildi.

Bursa'da yarın sıcaklık en yüksek 8 derece dolaylarında seyredecek. Yağmur etkisini bugünkü kadar şiddetli olmasa da sürdürecek. 

Çarşamba termometreler 5 dereceye kadar inecek. Yine yağış var. 

Perşembe en yüksek 7 derece ölçülecek hava sıcaklığı, cuma 10 derece dolaylarında seyredecek. Her iki gün de yağmurlu geçecek.

Peki, kar yağışı ne zaman görülecek? 

Bursa şehir merkezinde önümüzdeki 15 günlük periyotta kar yağışı beklenmiyor. 

Ancak perşembe gününe dikkat! Zira önümüzdeki perşembe gece sıcaklık eksi iki dereceye kadar gerileyecek. Kentin yüksek kesimlerinin beyaz örtüyle kaplanması beklenmekte. 

Kış turizminin gözdesi beyaz cennet olarak adlandırılan Uludağ'da önümüzdeki beş gün boyunca kar yağışı etkisini sürdürmeye devam edecek. 

Sarıalan'da kar kalınlığı 22 santimetreye ulaştı...

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Aydın, Manisa, Antalya ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güneyli, zamanla Marmara'da kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Aydın, Manisa, Antalya ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve baca kaynaklı zehirlenmeler, ağaç devrilmesi vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: bu gece ve yarın sabah saatlerinde yurdun doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Akşam saatlerinden itibaren Kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.Bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

BURSA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!