Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (05 Mayıs 2018 Cumartesi)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı gün içerisinde 26 dereceye kadar yükseliyor ve çok bulutlu bir gökyüzü bekleniyor.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (05 Mayıs 2018 Cumartesi)

Bursa'da hava sıcaklıkları düşüşe geçiyor.

Bugün gün içerisinde hava sıcaklığının en yüksek 26 derece olması beklenirken, il genelinde çok bulutlu bir hava görülecek. Bursa'da bugün yağış ise beklenmiyor.

YARIN YAĞIŞ GELİYOR!

Bursa'da yarın hava sıcaklığı 5 derece birden düşerek 21 dereceye kadar geriliyor.

Yetkililer, Pazar gününü dışarıda geçirek olan Bursalıları uyardı. Sıcaklığın düşmesiyle birlikte yarın Bursa'yı gökgürültülü sağanak yağış bekliyor.

Yağışların Pazar gününden başlayarak 3 gün boyunca aralıklarla devam etmesi beklenirken, Bursa'da hava sıcaklığı Pazartesi 24 derece, Salı günü 23 derece ve Çarşamba ise 21 derece olması bekleniyor.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu,, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Zonguldak çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt, İzmir ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olması bekleniyor. Marmara'nın güney ve doğusu ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Tüm yurtta 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt, İzmir ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olması beklendiğinden muhtemel olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Balıkesir'in güney ilçeleri ve Bilecik çevrelerinin gece saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BURSA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

ISTANBUL °C, 24°C

Çok bulutlu zamanla güneyi parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

KOCAELI °C, 27°C

Çok bulutlu zamanla parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!