Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2018 Cuma)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı 26 dereceye kadar gerilerken, gün içerisinde sağanak yağış yer yer etkili olacak. Yağmurun hafta sonu da Bursa'da etkili olması bekleniyor.

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2018 Cuma)

Bursa'da hava sıcaklıklarının sağanak yağışın etkisiyle birlikte düşüşe geçtiği görülürken, termometreler gün içerisinde en yüksek 26 dereceyi gösterecek.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, tüm gün boyunca aralıklı ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışın görüleceği Bursa'da, güneş de çok az gösterecek.

Haftanın son iş gününde Bursa'da etkili olacak olan yağışların hafta sonu da etkili olması bekleniyor.

Yetkililer, hafta sonunu dışarıda planlayan Bursalıları bu konuda uyardı. Bursa'da cumartesi günü (YARIN) hava sıcaklığı 25 dereceye kadar düşerken, yağış devam edecek.

Pazar günü de yağışla birlite sıcaklık 26 derece olurken, yeni haftadan itibaren yağış etkisini kaybedecek.

Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklığının aynı düzeylerde seyretmesi beklenirken, çok bulutlu gökyüzü Bursa'ya hakim olacak.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu, Zonguldak, Bartın, Artvin, Malatya ve Adıyaman çevreleri ile Bayburt'un doğu kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra İç Ege, Bilecik, Eskişehir, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve batı kesimlerde kuzey yönlerden, iç ve güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra İç Ege, Bilecik, Eskişehir, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

BURSA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!