Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (11 Mayıs 2018 Cuma)

Bursa'da bugün sağanak yağış etkili olmaya devam edecek ve gün içerisinde hava sıcaklığı en yüksek 19 dereceye kadar çıkacak.

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (11 Mayıs 2018 Cuma)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 19 derece olarak hissedilecek ve gün içerisinde bazı bölgelerde gökgürültülü sağanak yağış etkili olmaya devam edecek.

Yağışın Bursa'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenirken, il genelinde parçalı ve çok bulutlu havayla birlikte sağanak etkisini 12.00-15-00 saatleri arasında artıracak.

HAFTA SONU YAĞIŞ YOK

Bursa'da akşam saatlerinden sonra etkisini yitirmeye başlayacak olan sağanak yağışın ardından hafta sonu ise yağış beklenmiyor.

Bursa'da yarın da sıcaklık 19 derece olacak ve çok bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Pazar günü ise hava ısınmaya başlıyor. 

Hava sıcaklığının 20 derece olarak hissedileceği hafta sonunun son gününde güneş yüzünü göstermeye başlayacak.

Bursa yeni haftadan itibaren ısınmaya başlacak. Pazartesi günü hava sıcaklığı 23 dereceye kadar çıkacak.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, bütün bölgelerin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay'ın kuzeyi, Ordu, Elazığ ve Şırnak çevreleri ile gece saatlerinde Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay'ın kuzeyi, Ordu, Elazığ ve Şırnak çevreleri ile gece saatlerinde Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu riski, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BURSA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EDIRNE °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!