Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (07.12.2018 Cuma)

Bursa'da bugün hava çok soğuk! Sıcaklık en yüksek 4 derece dolaylarında seyrediyor. Meteoroloji yetkilileri kent merkezinde yağış beklenmediğini ifade etti. Peki, hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İşte yanıtı...

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (07.12.2018 Cuma)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 4 derece ölçülmekte. 

Hava oldukça soğudu ancak yağış beklenmiyor. 

Bursa'da yarın sıcaklık en yüksek 10 derece olacak. 

Yarın gece de çok soğuk geçecek! Sıcaklık yer yer eski 5 dereceye kadar inecek. yaşanabilecek olumsuzlara (Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

Pazarsa sıcaklık 12 derece beklenmekte.

Yer yer yağmur geçişleri de var. 

Öte yandan Uludağ'da pazar, pazartesi ve salı günleri kar yağışı görülecek! 

Peki, şehir merkezine kar ne zaman yağacak?

Bunun için biraz daha beklemekte fayda var. 

Zira önümüzdeki 15 günlük periyotta Bursa'da kar yağışı beklenmiyor.

Şehrin yüksek kesimleri için aynı durum sözkonusu değil. 

Dağ ilçeleri beyaz örtüye kavuşacak.

Bursa'nın şehir merkezinin yeni yıla kar yağışıyla girip girmeyeceğini ise önümüzdeki günler gösterecek. 

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Gümüşhane ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Samsun'un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve İç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun'un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara ( Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, Sakarya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, rakımın 1000 metre ve üzeri olduğu yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!