Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da bu sahillere dikkat!

Bursa Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Mudanya ilçesine bağlı Kızılay Kampı ile Burgaz Altın Kum Halk Plajı'nda suyun kirli olduğunu tespit etti.

Bursa'da bu sahillere dikkat!

Halk Sağlık İl Müdürlüğü'nce her 15 günde periyodik olarak Bursa'daki plajlar denetlenerek son durumları belirleniyor. Ağustos ayında Mudanya'da 8, Gemlik'te 8, İznik Gölü'nde 4 ve Karacabey'de 3 noktada ölçüm yapıldı. 100 mililitrede bakteri sayısının 'kılavuz ve zorunlu değerler' dikkate alınarak tahlil edildiği ölçümlerde, 'toplam koliform', 'fekal koliform' ve fekal streptokok' parametreleri, büyük çoğunlukla referans değerler aralığında çıktı. Su kalitesi, ölçüm yapılan 23 plajdan 17'sinde 'iyi', 4'ünde 'orta' çıkarken, Mudanya kıyılarındaki 'Burgaz Altın Kum Halk Plajı' ile Kızılay Kampı Plajı'ndaki suyun 'kötü kalite'de olduğu tespit edildi.

EN TEMİZ PLAJLAR
En temiz kıyılar ise şu şekilde: Gemlik/ Küçükkumla Orman Kampı, Gemlik/Hasanağa İzcilik Kampı, Gemlik/Gemsaz Halk Plajı, Gemlik/Kumsaz Halk Plajı, Gemlik/Kurşunlu Köyaltı Halk Plajı, Mudanya/ Coşkunöz Halk Plajı, Mudanya/Kumyaka Halk Plajı, Mudanya/Zeytinbagı Halk Plajı, Mudanya/Eşkel Halk Plajı, Mudanya/Eğerce Halk Plajı, Karacabey/Yeniköy Halk Plajı, Karacabey/Malkara Halk Plajı, Karacabey/Kurşunlu Halk Plajı, İznik Gölü/İnciraltı Halk Plajı, İznik Gölü/Darka Tatil Köyü, İznik Gölü/Göllüce Halk Plajı, İznik Gölü/Orhangazi Halk Plajı.

Bursa'da bu sahillere dikkat! Bursa'da bu sahillere dikkat!
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!