Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da bozulan yattan atlayan 3 kişiden biri denizde canlı bulundu

Bursa'da Gemlik Kurşunlu limanından şahsi tekneleriyle denize açılan 10 kişi akıntıya kapıldı. İçinde çocuklar da bulunan 10 kişi akşam saatlerinde Kurşunlu Marina'dan denize açıldı. Hava nuhalefeti nedeniyle Gemport açıklarına savrulan tekne, bir süre çalıştırılmadı. Savrulma sonrasında kıyıya yüzmek isteyen Yaman S., Serdar S., ve Natalie S.'tekneden atlamalarından sonra akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Bir süre sonra tekneyi çalıştıran vatandaşlar, Gemlik Kurşunlu Marina'ya gelerek emniyet güçlerini aradılar. Tekneden kurtulan 7 isim Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığında olayla alakalı ifade verdi.

Bursa'da bozulan yattan atlayan 3 kişiden biri denizde canlı bulundu

Bursa'da akşam 20.00 itibariyle Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı ve Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince drone destekli arama başlatıldı.

Mudanya Sahil Güvenlik Komutanlığının da yer aldığı arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Mudanya Sahil Güvenlik ekipleri olaydan tam 12 saat sonra Yaman Ş.'yi Kurşunlu açıklarında denizde yüzerken buldu.

Tekneye alınan Yaman Ş. kıyıya getirilerek 112 ekiplerine teslim edildi. İlk kontrolleri ambulansta yapılan Yaman Ş. Hastaneye kaldırıldı. Kaybolan Serdar S. İle Natalie S.'nin halen arandığı bildirildi.

Yüzmek için denize atlayanların isimleri:

1) Yaman Ş. (45-46 yaşlarında) 
2) Serdar S. (43-44 yaşlarında) 
3) Natalie S. (43-44 yaşlarında) 

70 KİŞİLİK EKİP, 14 SAATTİR ARAMA YAPIYOR

Jandarma Arama Kurtarma ve Sahil Güvenlik ekipleri, sabah saatlerinde Altıntaş yakınlarında yüzerken görülüp, kurtarılan Yaman Şipka'nın bulunduğu bölgede arama çalışmalarını genişletti. 21 Jandarma ve Sahil Güvenlik Botu ile 7 balıkçı teknesinden oluşan 70 kişilik ekip, Gemsaz, Kumsaz, Altıntaş, Kurşunlu açıklarında 14 saattir arama çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken, Sahil Güvenlik Helipkopteri de havadan tarama yapıyor.Öte yandan jandarma ekipleri, kayıp Serdar Sincan ile Nataila Sincan bulmak için dürbünlerle sahil kıyısının çeşitli bölgelerinde izleme yapıyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!