Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da bitmeyen çevre düzenlemesi! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Özlüce mahallesi, Güner sokak sakinleri mahallelerindeki çevre düzenlemesinin bir türlü bitmemesinden şikayetçi. Mahalleli apartmanlarının tam önünde bulunan boş alana yıllardır dokunulmadığını söylüyor.

Bursa'da bitmeyen çevre düzenlemesi! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'da bitmeyen çevre düzenlemesi vatandaşları isyan ettirdi. 

Yer Nilüfer ilçesi Özlüce mahallesi Güner sokak...

Mahalle sakinleri çevre düzenlemesinin bir türlü bitmemesinden yakınıyor.

İddiaya göre söz konusu yere çevre düzenlemesi adına birkaç ay önce toprak getirildi. Ancak başka düzenleme yapılmaması kötü hava koşullarıyla birlikte ortaya daha kötü bir mazara çıkardı.

"YEŞİL ALAN İSTİYORUZ"

Mahallelerinde uzun zamandır çevre düzenlemesinin bitmediğini belirten vatandaşlar; "Buraya taşındığımızdan beri bir şeyler yapacaklarını söylüyorlar ama göremiyoruz, bizim apartmanımızın önündeki boş alana çevre düzenlemesi adına yapılan tek şey getirip toprak bırakmak" dedi ve yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle ifade etti: "Yağmur yağdığında çamur içindeyiz, ilk katta oturan komşuların evine kadar çamur giriyor, biz desen çamaşır asıyoruz üstünde topraklar, burası böyle bırakılmamalı evimizin önü yeşil alan olsun istiyoruz."

YETKİLİLERE SESLENDİLER

"Burayı düzenlemek, yeşillendirmek bizim görevimiz değil" diyen vatandaşlar; "Yetkililer sesimizi duyup buraya el atsın istiyoruz, yıllardır bitmeyen bu çevre düzenlemesi artık son bulsun, yetkilileri göreve davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!