Bursa'da 'Bilim Elçileri' gönüllere dokunuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projelerinden Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde eğitim alan 'Bilim Elçileri', gönüllere dokunuyor.

Bursa'da 'Bilim Elçileri' gönüllere dokunuyor

Bilimi topluma yaymak ve çocuklara sevdirmek adına gönüllü faaliyetlerde bulunan bilim elçileri, bu kez Keles İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile buluştu. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin (BTM) 10 haftalık 'Bilim Elçileri Programı'nı başarıyla tamamlayan gönüllüler, köy okullarında gerçekleştirdikleri "Bilim Köşesi" projesi çerçevesinde Keles İmam Hatip Ortaokulu'nun koridor ve duvarlarını bilimsel unsurlarla renklendirdi. Okulun sınıfları ile fen ve teknoloji laboratuvarı, kütüphane ve mescidine de çizimler yapan Bursa BTM'nin gönüllü bilim elçileri, fizik ve kimya formüllerini de okulun duvarlarına resmetti. 

Uzay, gökyüzü, fen bilimleri ve kitap okuma alışkanlıkları gibi temaların işlendiği resimler ile okulun duvarları çok daha eğlenceli hale gelirken, çocukların içindeki araştırma ve keşfetme merakının canlandırılması hedeflendi. Proje, çocukların yorum kabiliyetine ve uygulama becerisine katkıda bulunuyor. Bilim Elçileri Kulübü'nün çocuklara bilimi sevdirmek maksadıyla kurulduğunu ifade eden üniversiteli gönüllüler, bilime ulaşamayan ve deney yapma imkânından mahrum olan öğrencilerin öncelikli hedefleri olduğunu söylediler. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!