Bursa'da bekçinin bile durmadığı yer! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasının yıkılmasının ardından arazideki molozların toplanmamasını ve çevrede herhangi bir güvenlik önlemi olmamasını fırsata çeviren madde bağımlıları eski hastane binasını mesken tuttu.

Bursa'da bekçinin bile durmadığı yer! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN

Hastane binası yıkıldıktan sonra gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı için madde bağımlılarının ve evsizlerin uğrak yeri haline geldi. Bölgede bulunan ve tadilatı devam eden başka bir binayı kullanan madde bağımlıları çevre sakinlerini tedirgin ediyor.  Can güvenliği olmadığı için binada bekçi bile durmuyor.

Alanda geceleri ateş yakan madde bağımlıları hem yoldan geçen vatandaşları rahatsız ediyor hem de çevreye zarar veriyor.

Burada ikamet eden mahalle sakinleri çocuklarının ve kendilerinin can güvenliğinden endişe ediyor. Caddenin hemen yanı başında bulunan bu alanda alkol ve madde kullanımı çevrede oynayan çocuklara da kötü örnek oluyor.

ALAN AYNI, HİZMET FARKLI

Önceden insanların gelip tedavi olduğu hastane binası yerini çöplük ve enkaza bıraktı. Şehrin ortasında adeta çöplüğe dönen hastane alanı çevreye tehlike saçıyor. Özellikle burada alkol alan kişilerin çöplerini öylece bırakması hem çevre sağlığını tehdit ediyor hem de görüntü kirliliğine neden oluyor.

AĞAÇLARIN ARASINA ÇADIR KURDULAR

Hastane binasının yıkılmasını fırsata çeviren madde bağımlıları yıkılan alanın hemen arkasındaki ağaçların arasına çadır kurdu. Gece burada madde kullanıp gündüz ise kurdukları çadırda yatan madde bağımlıları mahalle sakinlerini korkutuyor.

Mahalleli bu durumun en kısa zamanda çözülmesini istiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!