Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Başaran Mahallesi; okul, sosyal aktivite ve park sorununa çözüm bekliyor! (ÖZEL HABER)

"Mahallemde neler oluyor?" programının bu haftaki durağı Bursa Osmangazi'ye bağlı Başaran Mahallesi oldu. Esnaf ve vatandaşla sohbet edip, dertlerini dinledik. Mahallenin en büyük sorunu sokakların dar olması, otopark ve aile için parkların olmaması.

Bursa'da Başaran Mahallesi; okul, sosyal aktivite ve park sorununa çözüm bekliyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa Osmangazi'ye bağlı Başaran Mahallesi'nde vatandaşlar dertlerine çözüm arıyor. Uzun zamandır mahallede akşamları oturacak parkın yer almadığını ve yolların dar olduğunu söyleyen mahalle sakinleri en kısa zamanda bu sorunun giderilmesini istedi.

Özellikle bazı yolların mahalle arasında olmasına rağmen işlek olduğunu ve buradan geçen araçların süratli gittiğini söyleyen mahalle sakinleri, yaşadıkları yerin çocuklar için güvenli olmadığını söyledi.

Öte yandan mahallede otopark olmadığı söyleyen vatandaşlar, "Burada otopark yok. Sokaklar çok dar ve aracımızı bırakacak yer bulamıyoruz. Burada boş bir arazi var. Orası normalde ailelerin ve çocukların oturması için park yapılacaktı ama yapılmadı. Bari bu boş araziyi kaldırmasınlar aracımızı park edelim" şeklinde konuştu.

"SOSYAL AKTİVİTE HİÇ YOK"

Mahallede yapacak hiçbir şeyin olmadığını belirten vatandaşlar, "İnanın Başaran Mahallesi'nde sosyal yaşama dair hiçbir şey yok. Park yok. Arkadaşlarımız geldiği zaman bir yere gidemiyoruz. Kestel'e bakın mesela, ne güzel çay bahçeleri ve parkları var. Burada özellikle kadınların gidebileceği bir yer yok. Sosyal aktivite denilen şey yok. Başaran'a park istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

"ENDER CADDESİ'NDE PARK SORUNU VAR"

Başaran Mahalle Muhtarı İsmail Yılmazlar, "Mahallemize her şeyi yapmayı istiyoruz. Mahallemize öncelikli olarak ambulans getirdik. Okulumuzun fiziki yapısını düzelttik. Belediyeden düzenlemelerini yaptırdık. Hakan Caddesi'nde kaldırım ile ilgili bir çalışma yaptık. Ender Caddemiz var ve burada aşırı derecede parklanma var. Trafik Müdürlüğü'nden burası için bir uygulama yapmasını istiyoruz. Sosyal aktivitelerin yapılabileceği alanlarımız yok. Ben muhtar seçilirken, gençlerimiz için ne yapabiliriz diye düşündüm. Onlar için enerjilerini atabileceği bir sosyal tesis olsun istiyorum. Bununla ilgili çok mücadele verdim. Halı saha olmasını temenni ediyorum. Bir de kanalizasyon ve alt yapı sorunumuz vardı. İlgili kurumlarla görüşerek bunları çözdük. Yağmur suyu kanallarımız yapıldı. Buradan yetkililere çok teşekkür ediyorum. Trafolarımız çok kötü duruyor ve bunların yapılmasını istiyoruz" dedi.

"EN ÖNEMLİ SORUN BAŞARAN İLKOKULU"

Yılmazlar, "En önemli sorunumuz ise Başaran İlkokulu. Depremden sonra ilkokuldakiler, Kırcılar Anadolu Lisesi'ne taşındı. Problem oluyor mutlaka ama çok büyük bir problem değil. Ben gidip kendim gördüm. Veliler çok tedirgin. En önemli noktası ise, liseye giden yolun ilkokul öğrencilerine uygun olmaması. Yol sanayinin içinden gidiyor ve labirent gibi bir yol. Buna bir çözüm bulunması gerek" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!