Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Bağlaraltı Mahallesi sosyal alan ve spor tesisi istiyor (ÖZEL HABER)

Mahallemde Neler Oluyor, Muhtar Raif Kocabaş'ın ev sahipliğiyle Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Mahallesi'ne konuk oldu. Gelişmekte olan ve git gide değer kazanan bu mahallede vatandaş genel olarak hizmetlerden memnun olduğunu ifade ederken, sosyalleşmek için bir alanlarının bulunmaması ve sportif faaliyetlerle ilgilenebilecekleri tesislerin yeterli olmamasından şikayetçi. Ayrıca mahallede kurulan pazar kavgaları da beraberinde getiriyor...

Bursa'da Bağlaraltı Mahallesi sosyal alan ve spor tesisi istiyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Yıldırım ilçesinin gözbebeği olarak bilinen Bağlaraltı Mahallesi; sağlık, eğitim, ulaşım gibi temel alanlarda yeterli hizmeti vermesi ve muhtarın mahalleyle yakından ilgili olmasıyla tercih edilen yerleşim yerlerinden biri. Muhtar Raif Kocabaş'ın ve mahalle sakinlerinin öncelikli olarak almak istedikleri hizmetler, açık pazar alanının trafiği bozmayacak şekilde düzenlenmesi, mahallelinin birlikte vakit geçirebileceği sosyal alanların oluşturulması ve spor faaliyetlerinin yapılacağı tesislerin açılması.

BAĞLARALTI MAHALLESİ'NİN ÖNCELİĞİ SOSYAL TESİS VE SPOR YAPILACAK ALAN

1 buçuk yıldır mahalleye hizmet eden, Bağlaraltı Mahallesi'nin yeni muhtarı Raif Kocabaş, mahalleyi şu sözlerle anlattı: "Bağlaraltı Mahallesi, Yıldırım ilçemizin elit olarak tabir edebileceğimiz güzel bir mahallesi, ancak hazır mahallelerin sorunları olmuyor değil, bizim de eksiklerimiz mevcut ama hizmetlerimizi almak konusunda sıkıntı çekmiyoruz. Boş alanlarımız var bunları değerlendirmeye çalışıyoruz, etrafımız 400 - 500 bin liralık evlerle çevrili, bu evlere bu parayı veren insanların daha güzel, daha düzenli bir yerde yaşamak istemelerini çok haklı haklı buluyorum, bu konuda elimizden geldiğince belediyelerimizle birlikte çalışıyoruz. Mahallemizde eğitim konusunda sıkıntı yaşamıyoruz, sınırlarımız içinde birçok okulumuz var, tabii artan nüfusla birlikte bir ilkokul eksiğimiz ortaya çıkabilir. İnsanlarımızın spor yapabileceği alanlar konusunda sıkıntı yaşıyoruz, yakın mahallelerde yürüyüş alanları var ancak yeterli değil. Dere boyumuz çok güzel bir bölgemiz ancak bakımsız diyebiliriz. Dere ıslah çalışması yapıldı ama bir gelişme kaydedilmedi. Gençlerin, yaşlıların tüm mahallelinin birlikte vakit geçirip, spor yapabileceği bir park hayalimiz var, belediyemizden kabul gördü pandemi süreci olmasa bitmiş olacaktı ancak bu süreci atlattığımızda hızlı bir şekilde yapılacağını biliyoruz. O parka bir halı saha yapılmasını da çok istiyoruz, şu an kabul edilmese de isteklerimizi iletmeye devam edeceğiz. Güzel bir pazar yerimiz mevcut ancak pazar alanının açık olması çeşitli sorunlara neden oluyor bizim burayla ilgili güzel projelerimiz var. Pazarı aşağı taşıyarak üst kısmına bir sosyal ortam yaparak buraya artı bir değer katmak istiyoruz."

"BU MAHALLEDE ESNAF OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Uzun yıllardır mahallede esnaflık yapan vatandaşlar, "Mahallemizden çok memnunuz hizmet alma konusunda sıkıntı yaşamıyoruz, bir esnaf olarak burada olmaktan gurur duyuyoruz. Muhtarımız bizimle çok ilgili kendisine rahatlıkla ulaşıp sorunlarımız çözebiliyoruz. Sağlık, ulaşım, eğitim gibi alanalrda mahallemizin bir eksiği yok" şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK SIKINTIMIZ PAZAR ALANI"

Mahalledeki pazar alanının kurulduğu gün mahalle trafiğini felç etmesi ve etrafta tartışmalara neden olmasından muzdarip olan Bağlaraltılılar, "Pazar alanımız için acil çözüm istiyoruz, bu alan kapatılsa ya da farklı bir yöntemle yer altına taşınsa mahalle huzuru açısından çok daha iyi olur. Trafik konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz, insanlar burada kavga ediyor, trafik kilitleniyor. Ayrıca burada tezgah açan pazarcılar, pazarın kurulma gününden önce gelerek mahallenin huzurunu bozacak davranışlar sergiliyor. Pazar ve pazar alanı konusunda biraz daha ilgi istiyoruz" dedi.

"GENÇLERİN KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURMASI İÇİN SPORA YÖNELMELERİ ŞART"

Mahallenin eksik kalan yanının spor tesisleri olduğunu vurgulayan gençler, "Kötü alışkanlıklardan uzak durmak için sporla uğraşmak en iyi yöntem. Güzel vakit geçirebilmek, sporla ilgilenebilmek için mahallemizde halı saha, basket sahası gibi alanlar olmasını çok isteriz. Zaten yüzme havuzumuz var ancak 22 bin nüfusu olan bu mahalle için pek yeterli değil, o da büyütülürse çok daha memnun oluruz" dedi.

BU MAHALLE SOSYAL TESİSİ HAK EDİYOR

Bağlaraltı mahallesi sakinleri, "Yaşlı, genç tüm mahallelinin birlikte vakit geçirebileceği nezih bir sosyal tesis olması mahallemize artı değer kazandırır. Bizler burada büyük bir AVM olsa, sosyal tesis olsa bu mahallede çok daha mutlu ve huzurlu oluruz, muhtarımız konuyla ilgileniyor. Umarız Yıldırım ve Büyükşehir belediyeleri sesimizi duyar" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!