Bursa'da aşure geleneği bozulmadı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayında Bursalıları, aşure kazanları etrafında buluşturma geleneğini bu yıl da bozmadı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, vatandaşlara aşure ikram etti.

Bursa'da aşure geleneği bozulmadı

Büyükşehir Belediyesi'nin artık bir gelenek haline gelen Muharrem ayında aşure dağıtma programı, bu yıl da Orhangazi Parkı'nda başladı.

Alana kurulan stantlarda yapılan aşure dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği etkinliğe Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da katıldı.

Aşure kazanının başına geçip vatandaşlara aşure ikram eden Başkan Aktaş, "Muharrem ayını her yıl büyük bir heyecan içinde geçiriyoruz. Bugün de Bursa'nın sembol noktalarından biri olan Ulu Camii ve Orhan Camii arasındaki parktan başlayarak vatandaşlara aşure ikram ediyoruz. 10 ayrı noktada yaklaşık 50 bin kişiye aşure ikram edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın aşureye ilgisi olduğunu görüyoruz. Aşure, birlik, beraberlik ve bereket demektir. Bursa da bir aşure misali doğudan batıya, Kafkaslardan Anadolu'nun farklı bölgelerine kadar her bölgeden insanları bünyesinde barındırıyor. Evlerde aşure piştiği gibi biz de Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımızın ağzını tatlandırmak istedik. Muharrem ayının ülkemize ve insanımıza hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!