Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Artvin buluşması

Artvin; Bursa Kültürpark'ta buluştu. Üç Irmaklar Bölgesi Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneği Yönetimi, üyelerine, Özgen Çay Bahçesinde "Kahvaltı Etkinliği" düzenledi.

Bursa'da Artvin buluşması

Kısa bir zaman önce kurulan dernek, Artvin ve çevresinde yapmış olduğu Kültür ve Çevre odaklı faaliyetleri ile ağırlığını kamuoyuna duyurmuştu. Dernek başkanı Süleyman Ayyılmaz ve yönetimi; Cemil Ocak, Mikail Kars, Ekrem Demirci, Erhan Aksakal, Köksai Yazar, Uğur Aydın, Şükrü Mert, Nusret Topçu, Hasan Özyiğit, Hakan Kars, Hayrettin Bayrak, Mikayil Asalan, Gökhan Mert; Denetim Kurulu Kamil Özcan, Nusret Azizağaoğlu, Neşe Günüş, Seher Azizağaoğlu, Salih Kahveci, Ahmet Irmak, Nusret Aksakal'dan oluşuyor.

"FESTİVALE BEKLİYORUZ"

Başkan Ayyılmaz; "Derneğimizin kuruluş amacı doğduğumuz topraklarda özellikle derelerimiz, ırmaklarımızı, göl ve göletlerimizin son zamanlarda ticari işletmelerle yapılan anlaşmalar gereği madencilik çalışmalarında kirletilmesini önlemek ve yapacağımız çalışmalar ile bunun kamuoyunda duyurulmasını sağlamaktır. 2009 yılında ne yazık ki; birçok Artvin yerleşim yerinde atalarımızın yüzyıllarca kullandığı topraklar hisselendirilerek üçüncü şahısların ve firmaların eline geçti. İşte kuruluş çıkışımız bu el değiştirme oldu. Bizler dernek olarak Artvin'imizin havasına ve doğasına sahip çıkmak için yola çıktık. Kurban Bayramının 3 ve 4'cü gününde derneğimiz, Artvin'de Doğa ve Turizm Festivali düzenleyecek. O gün burada bulunan tüm hemşehrilerimizi festivale bekliyoruz. Ayrıca derneğimiz maddi durumu yeterli olmayan ailelere ve onların okuyan evlatlarına düzenli yardımlar yapmaktadır. Bu çalışmalarımızda sizlerde de destek bekliyoruz. Katılımlarınız bizleri onurlandırmıştır. Ayrı ayrı her birinize teşekkür ediyorum." dedi.   

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!