Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Alacahırka mahallesi sakinleri dereye denetim istiyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Alacahırka mahallesi uzun zamandır dereye atılan atıklarla uğraşıyor.

Bursa'da Alacahırka mahallesi sakinleri dereye denetim istiyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın en güzel lokasyonlarından biri olan Alacahırka mahallesinin sakinleri, Alacahırka deresine atık atılmasından şikâyetçi.

Durumdan rahatsız olan mahalleli bu sorunun bir türlü çözülememesinden yakınıyor.

Derenin büyük bir bölümünün bilinçli olarak bazı vatandaşlar tarafından kirletildiği iddia ediliyor.

"BİLEREK DEREYİ KİRLETİYORLAR"

Alacahırka deresinin Muradiye'ye kadar uzandığını ve başlangıç noktasına atıkların bırakıldığını dile getiren vatandaşlar, "Bu dere aslında sık sık temizlenirdi. Ama bu sene temizlenmedi. İçine bakınca çöpleri görüyorsunuz zaten. Bir insan neden evinde kullandığı temizlik malzemesinin ambalajını çöp yerine dereye atar? Aslında derenin asıl pisliği üstten, yani başladığı yerden geliyor. Bakın şimdi o derenin başlangıç noktası çok tepede. Kimse sık sık oraya çıkmıyor. Orada yaşayan insanlar yorgan dâhil her çöpü oraya atıyorlar. Haliyle sürüklenerek aşağılara kadar geliyor. Aslında denetim en başta tepede yaşayan insanlara yapılmalı" ifadelerine yer verdi.

"DERENİN İÇİNDE ALKOL ŞİŞELERİ VAR"

Derenin içinde alkol alan insanların olabileceğini söyleyen bir diğer vatandaş ise, "Derede su hiç yok gibi. İçine baktığınızda, köprü gibi olan yerlerde alkol şişeleri mevcut. Geceleri buraya insanların gelip alkol aldığını düşünüyorum. Buraya biraz denetim yapılmalı. İşlek bir yer ve insanlar buradan yürüyorlar. Geceleri işten çıkan insanların bu derenin yanından geçerken korkmadan yürümeleri gerek. Şehrin ortası sayılabilecek bir yeri, arka plana atmamak gerek" dedi.

 

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!