Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı

Bursa'da okuldan eve giderken başıboş 4 köpeğin saldırısına uğrayan ilkokul öğrencisi ölümden döndü. Aç kalan köpeklerin saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Köpekler tarafından kalbinin üzerinden ısırılan küçük çocuk yaşadığı dehşet anlarını ağlayarak anlattı. 

Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı

Olay merkez Yıldırım ilçesinde yaşandı. 12 yaşındaki Abdulmetin F. ders bitimi evine gitmek için okuldan çıktı.

Eve gidiş güzergahı üzerinde yürüyen Abdulmetin F. ve 2 arkadaşının önüne çıkan 4 köpek hırlamaya başladı. 3 çocuktan ikisi kaçmayı başarırken küçük çocuğun peşinden koşan köpekler küçük çocuğu duvar kenarında sıkıştırıp saldırdı.

Çantasını savurup köpeklerden kurtulmaya çalışan küçük çocuk köpeklerden birinin üzerine atlaması ile yere düştü. Kalbinin üzerinden ve her iki bacağından ısırılan küçük çocuğun bağırmasından korkan köpekler korkup kaçtı. 

Köpeklerin elinden kurtulup eve giden Abdulmetin F. durumu ailesine anlattı. Oğlunun yaralandığını farkeden baba Abdullah F. özel bir otomobille oğlunu hastaneye götürdü.

Hastanede yapılan müdahalenin ardından uzun süre müşahede altında tutulan küçük çocuk bugün taburcu edildi. Üzerindeki şoku atamayan Abdulmetin F., yaşadığı dehşet dolu anları göz yaşları içinde anlattı. 

Küçük çocuk, "Okuldan çıktım, arkadaşlarımla eve gidiyordum. 4 tane köpek önüme çıktı. Arkadaşlarım kaçınca ben de kaçtım. Köpekler beni yakalayıp defalarca ısırdı. Ben onlardan kurtulup kaçtım, eve geldim. Çantamı orada unutmuşum. Babam beni hastaneye götürdü. O an çok korktum. Okuldan eve giderken sürekli köpekler önümüze çıkıyor" dedi. 

Baba Abdullah Fidan ise. "Çocuğum okuldan çıkıp eve giderken yolda 4-5 tane köpeğin saldırısına uğramış. Bu bölgede 7 tane okul var. Burada sürüler halinde köpekler dolaşıyor. Bu bölgede çiftliğe benzeyen birkaç ev de var. Burada köpekler çok. Bu köpeklerin adı sahipli, ama hepsi dışarıda. Köpekler çocuğumu kalbinin üzerinden ısırmış. Yavrum ölümden döndü" şeklinde konuştu. 

Çocuğa saldıran köpekler sahipli çıktı

Bursa'da bir çocuğa saldırıp kaçan köpekleri yakalayan Yıldırım Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, köpeklerin sahipli ve aşılarının tam olduğunu tespit etti. 

Edinilen bilgiye göre, Yıldırım ilçesinde bir çocuğa saldıran köpekler ile ilgili Yıldırım Belediyesi ekipleri çalışma başlattı. Gelen şikayet üzerine vakti kaybetmeden harekete geçtiklerini belirten Yıldırım Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, "Köpek sahipli, aşıları ve karneleri tam olan bir hayvan. Tarafımızca yedi emine alarak sahibine de yedi emin formu imzalattık. Isırılan yavrumuza ve ailesine de bu konuyla ilgili bilgi verdik. Kendisinin de olaydan sonra hastaneye sevki sağlanmış. Aşıya, kuduz aşısına başlanmıştır. Olay tamamen kontrolümüz altındadır. Sokak canlılarına karşı bu şekilde yapılan bir haber ile linç kampanyası başlatılmasını doğru bulmuyoruz" diye konuştu. 

Köpeğin bir grup çocuk tarafından taşlandığını öğrendiklerini dile getiren yetkililer, "Köpek tarafından ısırılan yavrumuzun psikolojisinin ne kadar bozulabileceğini tahmin edebiliyorum. Kesinlikle bu yavrumuzun yanındayız. Bu çocuk yıllarca bu psikolojiyle, bu fobiyle yaşamak zorunda kalacak. İleride belki çocuklarına bile bu konuya aksettirecek. Yıldırım Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü çocukların hayvan fobilerini yenmesi için müdürlüğümüzde ve okullarda eğitim veriyoruz. Son 10 gün içerisinde 30 tane okulda bin 400 civarında öğrencimize eğitim verdik. Yıldırım Belediyesi olarak ısırılan çocuğumuzun ailesine ve kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu. 

"Çocuklar köpeklere taş attı" 

Yedi yıldır olayın gerçekleştiği sokakta ikamet ettiğini vurgulayan Muazzez Yalçın ise, "Bu köpeklerde ben kendi bildim bileli burada yaşıyorlar. Köpeklerin sahibi olsun, biz olalım hayvanlara her zaman yiyecek veriyoruz. Benimde torunlarım var, gelinlerim var bizleri neden ısırmıyorlar? Dün bir grup çocuk köpeklere taş atarak hayvanları kızdırmaya çalıştı. Bunun üzerine de hayvanlar bu taş atan çocuklara saldırmışlar" dedi. 

Mahalle esnafı Halim Özen ise, yaklaşık 10 -15 kişilik çocuk grubunun köpeklere taş atarak kızdırmaya çalıştığını bunun ardından köpeklerin dışarı çıkarak çocukları kovalamaya başladığını söyledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!