Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 80 yaşındaki emekli, maaşını bağışladı

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşayan emekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na 3 aylık maaşını vererek destek oldu.

Bursa'da 80 yaşındaki emekli, maaşını bağışladı

Maaşını bağışlamaya karar veren İbrahim Çetin (80), Vefa Sosyal Destek Grubundan yardım istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiye'm' kampanyasına yurt genelinde vatandaşların desteği sürüyor. Orhangazi ilçesinde yaşayan ve tekel işçiliğinden emekli olan İbrahim Çetin de kampanyaya 3 aylık maaşı ile bağışta bulundu. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bağışta bulunmak istediğini yetkililere bildiren Çetin, 10 bin TL'yi Vefa Sosyal Destek Grubu'na teslim etti. Çetin'in evine giderek tutanak karşılığında bağış miktarını alan görevliler duygulu anlar yaşarken, daha sonrasında parayı, kampanya hesabına yatırmalarının ardından makbuzunu Çetin'e verdi.

Yugoslavya göçmeni olarak devletinin yanında olduğunu vurgulayan Çetin, "Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya, ben de destek olmak istedim. 3 aylık emekli maaşımı devletime bağışlıyorum. Bir göçmen olarak bugüne dek olduğu üzere, bundan sonrasında da devletimizin yanında olacağım" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!