Bursa'da 5 bin üniversite öğrencisi, Winterfest-2019 için Uludağ'a akın etti

KIŞ turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'da başladı. Winterfest- 2019 için 5 bin üniversite öğrencisi bölgeye akın etti. Kayak pistlerinde adım atacak yer kalmazken, teleferik ve telesiyej önlerinde de uzun kuyruklar oluştu.

Bursa'da 5 bin üniversite öğrencisi, Winterfest-2019 için Uludağ'a akın etti

Bursa'nın kış turizmi merkezi Uludağ'da 30 Ocak- 3 Şubat tarihmeri arasında düzenlenecek Winterfest- 2019'a katılmak isteyen 5 bin üniversiteli genç, festivale saatler kala bölgeye akın etti. Yoğun ilgi nedeniyle kayak pistlerinde adım atacak yer kalmadı. Teleferik ve telesiyej önlerinde uzun kuyruklar oluşturan üniversite öğrencileri, kayak ve snowboard yaparak eğlendi. Otellerde de doluluk yüzde 100'e ulaştı, oda bulmak neredeyse imkansız hale geldi.Uludağ'a festival için geldiğini belirten üniversite öğrencisi Rukiye Demir, "Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde okuyorum. Uludağ'a Winterfest için geldim. Aşırı bir kalabalık var ama ortam çok güzel" dedi.Bölgedeki otellerin festival kapmasında yüzde 100 doluluğa ulaştığını belirten Alkoçlar Otel Müdürü Erçin Yalçın da, "Bugün festival kapsamında 5 bin üniversite öğrencisi geldi. Otellerde doluluklar yüzde 100'e ulaştı. Şubat ayının sonuna kadar da böyle devam etmesi bekleniyor. Şu anda çok güzel bir yoğunluk var. Pistlerde adım atacak yer yok" diye konuştu.

Festival öncesi Uludağ'da kar kalınlığı 147 santimetre ölçülürken, hava sıcaklığının ise en düşük sıfırın altında 9, en yüksek 3 derece olduğu kaydedildi.

Kayak öğretmenleri bin 800 metrelik yükseklikten meşaleler ile kayarak gösteri yaparken hava fişek gösterisi de büyük ilgi gördü.Türkiye'nin en büyük gençlik festivali Winterfest 2019 eğlenceye start verdi. Kayak pistlerinde kurulan sahnede kar üzerinde eksi 15 derecede yapılan partiye binlerce kişi katıldı. Sahnede bulunan ünlü DJ Kubilay Caner ve Emrah İş tatilcilere eğlenceli bir gece yaşattı.

Kayak öğretmenleri bir araya gelerek bin 800 metre uzunluğundaki pistten meşaleler ile kayarak muhteşem bir gösteri şovu düzenlerken seyirciler ise onuncu yıl marşı söyledi. Yaklaşık 3 saat boyunca devam eden açılış partisi havai fişek gösterisinin ardından sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!