Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 23 Nisan Mahallesi'nde açılan çukur tehlike saçıyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Nilüfer İlçesine bağlı 23 Nisan Mahallesi 261. Sokakta kanalizasyon tamiri için çukur açıldı. Çukurun açılmasının üzerinden 4 ay geçmesine rağmen hala kapatılmaması tepki çekti. Çukurun açıldığı bölgenin etrafında yaşayan vatandaşlar "Derinliği çok fazla. Çocuklar içine düşebilir. Üstelik çok kötü koku yapıyor. Kokudan evlerimizde duramıyoruz" diyor.

Bursa'da 23 Nisan Mahallesi'nde açılan çukur tehlike saçıyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

23 Nisan Mahallesi 261. Sokakta kanalizasyon tamiri için bir çukur açıldı.

Ancak aradan 4 ay geçmesine karşın çukurun kapatılması unutuldu.

Açılan çukur hem koku yapıyor hem de çocuklar ve sokak hayvanları için tehlike saçıyor.

"ANCAK BİRİSİ ÖLECEK Kİ O ZAMAN ÖNLEMLER ALINACAK"

261. Sokakta ikamet eden Yusuf Barut, "Biz metropol bir şehirde yaşıyoruz. Köyde değiliz. 4 yıldır mücadele veriyoruz ama bir arpa boyu yol alamadık. Yetkililere çok müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Bu sitenin önünde dörtyol kavşağı var. Trafik çok yoğun akıyor burada. Yola yama yaptılar. Ama bu asfalt yol yapmak için dökülmedi. İleride asfalt yapılıyordu ve oradan artan asfaltı bize döktüler. Ancak birisi ölecek ki, o zaman önlemler alınacak. Kaldırımımız yok. Kocaman bir çukur açtılar ve biz kokudan evde duramıyoruz. O kadar para verdik bu evlere. Eziyet çekiyoruz" dedi.

"KOKUDAN DURAMIYORUZ"

Bir diğer vatandaş Gökhan Kalay ise "4 ay önce kanalizasyon tıkanık olduğu için buraya belediye tarafından bir çukur açıldı. Gerekli çalışmalar yapıldı ama çukur kapatılmadı. Yetkilileri aradık. İhaleyi alan kişiler değişmiş. Yeni bir ihaleden sonra bu çukur tekrar temizlenecek ve öyle kapatılacakmış. Bu çukurun açılmasının üstünden 4 ay geçti. Kokudan duramıyoruz. Sivrisinek sıkıntımız var. Çocuklarımızın kollarını görmeniz gerek. Bunların dışında asfalt ve kaldırım istiyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi ya da Nilüfer Belediyesi'nin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyorum" diye konuştu.

"BİR AN ÖNCE BU ÇUKURUN KAPATILMASINI İSTİYORUZ"

261. Sokakta ikamet eden ve çukurun çok tehlikeli olduğunu belirten Özcan Yetkin, "3 senedir burada oturuyorum. Elit bölge diye buraya geldim ama karşılaştığımız duruma bakın. 4 ay önce bu çukur açıldı. Hala kapatılmadı. İlgili belediyeye bilirdik. İhale alan firmanın iptal ettiğini ve tekrar ihaleye verileceği şeklinde bir bilgi aldık. Tehlike saçıyor. Çocuklarımız burada oyun oynuyor. İçine düşebilir. Sadece çocuklar değil, sokakta yaşayan hayvanlarda düşebilir. Bir an önce bu çukurun kapatılmasını istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!