Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 2 kişiye 'şiddet butonu' verildi

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından pilot il seçilen Bursa'da 'Şiddet Mağdurlarının Korunmasında Elektronik Destek Sistemi' uygulaması kapsamında iki kişiye 'Şiddet butonu' verildi.

Bursa'da 2 kişiye 'şiddet butonu' verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Avea'nın ortaklaşa yürüttüğü şiddet mağdurlarının korunmasında elektronik destek sistemi projesi geçen ekim ayında Bakan Fatma Şahin'in katıldığı tören ile Bursa'dan başlatıldı. Mağdurların şiddet gördüğü anlarda polisten daha çabuk yardım isteyeceği proje kapsamında bugüne kadar Bursa'da mahkeme kararı ile sadece iki kişiye buton verildiği öğrenildi. Bunlardan birinin cinsiyet değiştirdikten sonra pembe nüfus kağıdı çıkartıp daha sonra sevgilisi Mehmet Özen ile evlenen ve ardından şiddet gördüğünü öne sürerek Aile Mahkemesi'nde dava açan transseksüel Öykü Evren Özen. Buton verilen diğer kişinin ismini açıklamayan yetkililer, Bursa'da halen bin kadın ile 25 erkeğin şiddet gördüğünü belirterek destek istediğini söyledi.
Bursa'da aile içi şiddetin çok arttığına dikkat çeken yetkililer, Bursa ve ilçelerinde her gün 30'a yakın kişinin bu nedenle güvenlik birimlerine başvurduğunu açıkladı.

Bursa'da 2 kişiye 'şiddet butonu' verildi Bursa'da 2 kişiye 'şiddet butonu' verildi Bursa'da 2 kişiye 'şiddet butonu' verildi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!