Bursa'da 12 Eylül gerginliği - Olaylardan son görüntüler

Bursa'da 12 Eylül darbesine tepki göstermek amacıyla yürüyüş yapan ve aralarında BDP'lilerin de bulunduğu gruba taşlı saldırı düzenlendi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Bursa'da 12 Eylül gerginliği - Olaylardan son görüntüler

BURSA'DA OLAYLI YÜRÜYÜŞ - FOTO GALERİ

Bursa'da 12 Eylül darbesine tepki olarak yürümek isteyen gruba sokak aralarından çıkan vatandaşlar saldırmak istedi. Olayda 5 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, BDP'lilerin de aralarında bulunduğu 9 ayrı sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu 78'liler Vakfı, 12 Eylül darbesine tepki olarak Fomara'da toplandı. Kent meydanına yürüyüşle geçen kalabalığa bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Yürüyüşe geçen kalabalığı taşlayan vatandaşlara, göstericiler de karşılık verdi. Taşların uçuştuğu olayları, polis anında müdahale ederek bastırdı. Göstericilere saldırmak isteyen 5 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Ekip otosuna bindirilmek istenen
şüphelilerin yakalanmasına tepki gösteren arkadaşları da polisle tartıştı. Çok sayıda polisin görev aldığı yürüyüşte atılan taşlardan yaralananlar da oldu.

BDP BİNASINA SIĞINDILAR
Gruba saldırmak isteyen vatandaşların giderek kalabalıklaşması üzerine polis güvenlik önlemlerini arttırdı. BDP binasına giden gruba bir kez daha taşlı saldırı düzenlendi. Gruptan bazı kişiler de atılan taşlara karşılık verdi. Polis, yürüyüş yapan grubu BDP binasına sevk etti. Zaman zaman trafiği hiçe sayarak yola atan tepkili gençler ile grubun arasında etten duvar ören polis, olayların büyümesini önledi.

VATANDAŞLAR KORKTU
Olaylar sırasında şehir merkezinde gezen vatandaşlar ise neye uğradıklarını şaşırdı. Bir anda taş ve polislerin arasında kalan vatandaşlar, korkulu dakikalar yaşadı. Polis tepkili grubu dağıtmak için biber gazı kullandı. Atılan taşlar sebebiyle bazı işyeri ve otomobiller hasar gördü.
Polis, BDP binasında bekleyen grubu tek tek gönderdi. Polisin gözaltına aldığı bir şahsın üzerinde bıçak bulundu.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!