Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna görevinden alındı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nda beklenen değişim sonunda gerçekleştirildi. Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna görevinden alındı! Turna'nın yerine Enver Fatih Karakoç'un atandığı öğrenildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna görevinden alındı!

Bursa'da beklenen değişim nihayet gerçekleşti.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna görevinden alındı!

Turna'nın yerine Enver Fatih Karakoç'un atandığı öğrenildi. Görevden almanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü yapacağı Bursa ziyaretinden önce gerçekleşmesi dikkat çekti.

Mahmut Turna'nın İznik Gölü yakınında yaptırdığı iddia edilen ve daha sonra yıkılan kaçak binası kamuoyu gündemini meşgul etmişti.

Bursa'nın vitrininden sorumlu olan, sürekli hareket halinde aktif olarak görev yapması gereken Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli kurumlarından Zabıta Daire Başkanlığı'ndan kamuoyuna yansıyan son iddialar kafaları karıştırmıştı. 

Zabıta Daire Başkanlığı'nda emekliye ayrılması gereken çok sayıda personelin görevine devam ettiği ortaya çıkmıştı.

50'ye yakın yaştan ötürü gitmesi gereken 65 yaş üstü personele sahip kurumda, bu yaş haddine sahip zabıtaların görevlerini ne kadar sağlıklı bir şekilde yerine getirip getirmeyeceği tartışma konusuydu.

Belediyedeki diğer kurumlarda yaştan ötürü emekli olması gerekenlerin, mevzuat gereği belirlenen süreyi bir ay dahi geçmemişken hemen emekliye sevk edilmesinin ardından Zabıta Genel Müdürlüğü'nde benzer bir uygulamaya neden gidilmediği sorgulanıyordu. 

Zabıta birimiyle ilgilli şikayetlerini ileten bazı servis sürücüleri Zabıta Daire Başkanlığı görevini yürüten Mahmut Turna ve Zabıta Şube Müdürü Mustafa Mutlu'nun keyfi uygulamalar sergilediğini iddia ediyordu. 

Zabıta yetkililerinin bazı korsan servisçilerle işbirliği yaptığı da öne sürülmüştü.

Öte yandan daire başkanlığının sekreter sayısını genç bir atamayla ikiye çıkardığı da gelen iddialar arasındaydı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!