Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Nilüfer Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı etkinliğini engelleme girişimi!

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin 11 senedir düzenlediği, yerel boyutu aşarak ulusal düzeyde de büyük yankı bulup gelenekselleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndaki büyük yürüyüş ve konser etkinliğine Büyükşehir Belediyesi'nden manidar bir engelleme girişimi geldi! Her yıl yürüyüşten sonra on binlerce Bursalının bir araya gelip organize edilen konseri dinlediği hastane alanını; Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Emlak'a başvurarak 29 Ekim için kendine tahsis ettiği ortaya çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Nilüfer Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı etkinliğini engelleme girişimi!

Bursa'da Nilüfer Belediyesi'nin her 29 Ekim'de düzenlediği dev yürüyüş adeta bir simge haline geldi. 

On binlerce Bursalının bir araya gelerek "Cumhuriyet"e birlikte sahip çıktığı yürüyüş 11 senedir aralıksız düzenleniyor.

Bursalılar, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki yürüyüşün ardından hastane alanı olarak bilinen Milli Emlak'a ait arazide toplanıyor, organize edilen büyük konserlerle cumhuriyet bayramı coşkusu doruk noktasına çıkıyor.

Son yıllarda gerçekleştirilen en görkemli Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını organize eden Nilüfer Belediyesi'nin büyük etkinliğini Büyükşehir Belediyesi manidar bir hamleyle engelleme çabasına girişti. 

Bu yılki yürüyüş ve konser için Defterdarlık Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'na başvuran Nilüfer Belediyesi, konser alanının Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edildiği yanıtını aldı. 

Büyükşehir Belediyesi'nin 29 Ekim için daha önce ses getiren hiçbir etkinliğe imza atmaması, on seneden uzun süredir FSM'de cumhuriyet bayramı etkinliklerini Nilüfer Belediyesi'nin organize etmesine karşın hastane alanında konser düzenlemek için başvuruda bulunulması kamuoyunda manidar olarak yorumlandı. 

Büyükşehir Belediyesi'nin çok sayıda konser mekanına sahip olmasına karşın hastane alanı için başvuruda bulunması kamuoyunda sert tepki çekti.

Büyükşehir Belediyesi'nin Nilüfer'de cumhuriyet ruhunun yaşatılmasından rahatsızlık duyduğunu ifade eden Bursalılar, tüm engelleme çabalarına karşın bir araya gelerek yürüyüşü gerçekleştireceklerini ve hastane alanında her sene olduğu gibi buluşarak bayram coşkusunu doyasıya yaşayacaklarını dile getirdi. 

Nilüfer Belediyesi'nin bu sene FSM'de düzenleyeceği 29 Ekim konserinde Kıraç sahne alarak Cumhuriyet sevdalılarına şarkılarıyla eşlik edecek. 

29 Ekim'le ilgili hiçbir etkinlik duyurusu yapmayan Büyükşehir Belediyesi'ninse hastane alanında İrem Derici'ye konser verdirmeyi planladığı öğrenildi. 

Öte yandan vatandaşlar sosyal medyadan İrem Derici'ye çağrıda bulunarak gelenekselleşen 29 Ekim kutlamasının engellenmesine alet olmamasını istediler.

Vali İzzettin Küçük'e de seslenen Bursalılar, Büyükşehir Belediyesi'nin bu girişiminden vazgeçirilmesi, alanın 11 senedir olduğu gibi yine Nilüfer Belediyesi'ne verilmesi gerektiğini kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!