Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Barakfakih'e 26 yeni mikrobüs müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Barakfakih mahallesinde toplum ulaşım kalitesini artırmak amacıyla alınan 26 yeni mikrobüs hizmete girdi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Barakfakih'e 26 yeni mikrobüs müjdesi

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Kestel'in Barakfakih mahallesinde toplu ulaşım kalitesini artırmak adına, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 26 yeni mikrobüs hizmete başladı. Mikrobüslerin Barakfakih ulaşımına kazandırılma törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Barakfakih'te yaşayan vatandaşlar katıldı. Aktaş, törende yaptığı konuşmada, "Barakfakih, Bursa'nın en özel mahallelerinden biri, Kestel Belediye Başkanımızın da bizim de bu mahalleyle ilgili çalışmalarımız var. Bugün hizmete sunduğumuz araçlarımız aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da rahatça kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş. Hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

BARAKFAKİH'TE ULAŞIM KONUSUNDA ÇITA YÜKSELECEK

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, tören konuşmasında, "Büyükşehir Belediyemiz 17 ilçemizde olduğu gibi bu ilçede de güzel işlere imza attı. Bugün de ulaşım konusunda çıtayı yükseltecek olan 26 araç hizmete giriyor. Emeği geçen herkese teşekkürler" ifadelerini kullandı. 

"BARAKFAKİH BURSA'NIN EN ÖZEL MAHALLELERİNDEN BİRİ"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Öncelikle otobüslerimiz hayırlı uğurlu olsun. BURULAŞ olarak, insanları sabahları işine, akşamları evine kavuşturuyoruz. Her geçen gün büyüyen şehrimizde ulaşım hep ön planda olan bir konu. Ulaşımla ilgili önemli çalışmalarımız oldu, devam eden çalışmalarımız da var. Biz bu şehirde yaşayan 3 milyon insanın tümüne hizmet etmeyi görev edindik. Her bir vatandaş bizim için çok kıymetli. Araçlarımızın yüzde 75'ini yeniledik. Tüm araçlarımız kamera sistemleriyle izleniyor. Barakfakih, Bursa'nın en özel mahallelerinden biri, Kestel Belediye Başkanımızın da bizim de bu mahalleyle ilgili çalışmalarımız var. Bugün hizmete sunduğumuz araçlarımız aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da rahatça kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş. Hepimize hayırlı uğurlu olsun."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!