Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Altepe'den ikinci açıklama

İstifası istenen isimler arasında yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek'ten İstanbul'a geldi. Havaalanında açıklamalarda bulunan Altepe'nin ardından Başbakan Binali Yıldırım'dan da bir açıklama geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Altepe'den ikinci açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanlarını açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek'ten döndü. Bosna dönüşünde kendisini bekleyen gazetecilere açıklama yapan Başkan Altepe, "Görevimin başındayım " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanlarını açıklamasıyla gözlerin çevrildiği belediye başkanlarından biri olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'ndan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Altepe, "Şimdi Atatürk Havalimanındayız. Belediye olarak Bosna'da bulunduk. Aliye izzetbegoviç'i anma programını gerçekleştirdik. Bursa'ya dönüyoruz. Şimdi de geldik görevimize devam ediyoruz" dedi. Bir basın mensubunun "İstifaniz istendi mi ?"sorusuna Başkan Altepe, "Öyle bir şeyim yok. Şuanda görevimiz belli işimiz belli. İşimize devam ediyoruz. Bursa'ya dönüyoruz. İnşallah görev devam edecek. Herhangi bir şey olursa açıklama yapmak gerekirse açıklama yaparız. Görevimizin başındayız" dedi.

Basın mensuplarının, "Cumhurbaşkanı ile görüşme fırsatınız oldu mu?" sorusuna Altepe, "Şimdiden sonra herhangi bir şey olursa, açıklama yaparız. Artık biz Bursa'ya gidiyoruz, işimizi yapıyoruz " dedi.

BAŞBAKAN'DAN ALTEPE AÇIKLAMASI GELDİ

Başbakan Binali Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe'nin açıklamaları üzerine "Arkadaşlarımız gereğini yapacaktır. Buna inanıyorum" ifadesini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!