Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bugün istifa ediyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bugün istifa ediyor! Altepe, görevini bugün bırakacağını AK Parti Genel Merkezi'ne bildirdi. Başkan Altepe, saat 16.00'da düzenlenecek açılış töreninin ardından istifa ettiğini kamuoyuna duyuracak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bugün istifa ediyor!

Recep Altepe resmen istifa etti haberini okumak için tıklayın!

Bursa'da Recep Altepe devri bitti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa, Ankara ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifasını istemesinin ardından gözler bu isimlere çevrilmişti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, uzun süren temaslarının ardından istifa kararını aldı. 

Başkan Altepe görevini bırakacağını bugün AK Parti Genel Merkezi'ne bildirdi.

Altepe'nin Kaplıkaya Hacivat Deresi ıslahı ve Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün bugün saat 16.00'da düzenlenecek açılış töreninin ardından istifa edeceğini kamuoyuna duyuracağı öğrenildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti'de yaşanan istifa krizi hakkında konuştu. Selvi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifa etmeyeceğini Başbakan Binali Yıldırım'a ilettiğini söylemişti ancak Başkan Altepe istifa kararını AK Parti Genel Merkezi'ne sundu.

ÖZEL DOSTLARINI DA DAVET ETTİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin saat 16.00'da merkez Yıldırım İlçesi'ne bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılış törenine özel dostlarını da davet ettiği bildirildi.

"GÖREVİMİNİN BAŞINDAYIM" DEMİŞTİ

Bosna Hersek'teki törenlere katıldıktan sonra geçen cuma günü Türkiye'ye gelen Recep Altepe, Atatürk Havalimanı'nda istifası ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim böyle bir şeyim yok. Görevimiz belli, işimiz belli. İşimize devam ediyoruz. Bursa'ya dönüyorum. İnşallah görev devam edecek. Şu anda açıklanacak bir şey yok. Görevimin başındayım" demişti.

Daha sonra Bursa'ya gelen Recep Altepe, hafta sonunu ailesi ve yakınlarının düğün törenine katılarak geçirmişti. Altepe, mesai arkadaşının oğlunun nikah töreninden çıkarken ise  muhabirlerin konuyla ilgili sorusunu, "Hayırdır? Yooo! Yok öyle bir şey yok! Yok abi yok. Yok abi öyle birşey yok. Sağol. Hayırlı Akşamlar" diyerek yanıtlamıştı.

BURSA'DA YOLUN SONU! ALTEPE ODASINI HAFTA SONU TOPLAMIŞTI!

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!