Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Büyükorhan'da asfalt çalışmaları tam gaz

Bursa Büyükşehir Belediyesi  BUSKİ Genel Müdürlüğü gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarının ardından başlattığı sathi kaplama ve asfalt çalışmasıyla hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Bursa Büyükorhan'da asfalt çalışmaları tam gaz

BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin vizyonuyla sürdürdüğü altyapı projelerinin bu seferki durağı Büyükorhan oldu. Büyükorhan İlçesi merkez ve mahallelerinde daha önce gerçekleştirilen altyapı kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarının ardından, asfalt ve sathi kaplama çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kasım 2017 - Aralık 2018 dönemlerinin kapsayan bir yıllık süreçte, Büyükorhan İlçesi'nde BUSKİ Genel Müdürlüğü eliyle 3,5 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Aktaş, "Büyükorhan'da yapılaşmanın yoğun olmadığı yerlerde sathi kaplama çalışmasıyla, yapılaşmanın yoğun ve alt yapının bittiği yerlerde de sıcak asfalt kaplamalarıyla toplamda 1 milyon 600 bin TL'lik yatırım gerçekleştirdik'' şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün, Büyükorhan'da SUKAP Projesi kapsamında tamamlanan 7 kilometre kanalizasyon hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı imalatına da 4 milyon TL'lik yatırım yaptığını kaydetti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!