Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası operanın sihirli dünyasının kapılarını açıyor

BBDSO bu hafta Napoliten ve Azeri ezgilerini bir araya getiriyor. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Samir Ceferov'un solistliğinde gerçekleştirilecek olan ve müzikseverlere opera repertuvarının en güzel uvertür ve tenor aryalarının sunulacağı konseri, İtalyan şef Alessandro Cedrone yönetiyor.

 Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası operanın sihirli dünyasının kapılarını açıyor

Bursa Filarmoni Derneği'nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde müzikseverleri operanın sihirli dünyasına davet ediyor.

Orkestra konserde Atatürk'ün en sevdiği arya olan Puccini'nin Tosca operasından "E Lucevan Le Stelle"nin yanı sıra Leoncavallo'nun Pagliacci operasından "Vesti La Giubba"yı konserin solisti Azerbaycan Devlet Sanatçısı Samir Ceferov'un büyüleyici sesiyle sahneye taşıyor.

Ceferov ayrıca Azerbaycan müziğinin en güzel örneklerinden olan ve Üzeyir Hacıbeyli'nin bestelediği Arşın Mal Alan operetinden "Asgerin Mahnısı" gibi aryaları da Orkestra eşliğinde seslendiriyor. Konseri ünlü İtalyan şef Alessandro Cedrone yönetiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!