Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Zamanda Yolculuk

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda (BBDSO) Yeşilçam filmlerinden tanıdığımız unutulmaz film müziklerini, Moğollar'ın kurucularından Cahit Berkay'ın eşsiz yorumu ve tiyatro oyuncusu Nilgün Türksever'in anlatımıyla renklendirdiği görüntüler eşliğinde sahneye taşıyor. Konseri şef Murat Cem Orhan yönetiyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Zamanda Yolculuk

Uludağ Premium'un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği'nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta müzikseverleri unutulmaz Yeşilçam film müzikleriyle zamanda bir yolculuğa davet ediyor. 10 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleştirilecek olan konserde orkestrasyonu Yusuf Yalçın'a ait olan müzikler, konsere solist olarak katılan Moğollar grubunun kurucularından ünlü sanatçı Cahit Berkay tarafından cura ve gitarla seslendirilirken filmlerden görüntüler tiyatro oyuncusu Nilgün Türksever'in anlatımlarla sahneye taşınacak.

Çiçek Abbas, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi unutulmaz filmlerin müzikleri, Murat Cem Orhan'ın yönetimindeki BBDSO ile Bursalı müzikseverlerle buluşacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!