Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde 'anneler günü' sürprizi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bilimi topluma yaymak, çocuklara ve gençlere sevdirmek hedefiyle projelendirdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), Anneler Günü'nde çok özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde 'anneler günü' sürprizi

Hafta sonu Bursa BTM'yi ziyaret eden aileler, unutamayacakları bir gün geçirdi. 'Aile boyu bilim' hedefiyle yapılan aile ve çocuk etkinliği, bu kez 'Annemle Deney Yapıyorum' teması ile hazırlandı. Bilim meraklısı minikler, anneleri ile hem deney yaptı hem de bilimle iç içe eğlenceli ve kaliteli zaman geçirdi. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Anneleri ile aromatik kokulu sabun atölyesi ile kimyasal deney gerçekleştiren çocuklar, ürettikleri ürünleri yine ebeveynlere hediye etti.

Aile-çocuk etkinlikleri, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri farklı temalarda gerçekleştiriliyor. Etkinliklere katılmak isteyenler, merkezde bulunan kayıt masasından kayıt yaptırabiliyor. Ayrıntılı bilgi http://www.bursabilimmerkezi.org/  web adresinde yer alıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!