Bursa BATISİAD Başkanı Er: Bizi kimse yıldıramaz

Batı Trakya Sanayici ve İş Adamları Derneği (BATISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, son ekonomik gelişmeler ve Türkiye ABD ilişkilerinin değerlendirirken, "Türkiye kimseye boyun eğmeyecek kadar büyük bir ülkedir. Bu geçmişte olduğu gibi bundan sonrası için de böyle bilinmelidir" dedi.

Bursa BATISİAD Başkanı Er: Bizi kimse yıldıramaz

ABD'nin son günlerde stratejik ortak gibi davranmadığını, dostane denemeyecek hareketler içinde olduğunu ifade eden Er, "ABD'nin bir takım yaptırımları ve son olarak ek vergi kararı ekonomik olmaktan çok öteye tamamen siyasi bir karar niteliğindedir" diye konuştu.

Er açıklamasını şöyle sürdürdü; "Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan ve ekonomimiz açısından önümüzdeki 5 yılın yol haritası durumunda olan yeni ekonomik model sayesinde önümüzü daha net görebileceğiz."

Açıklamasında dolar kurundaki artışa da değinen BATISİAD Başkanı Ahmet Er, "Ülkemiz üzerinde dolar kurundaki artış ile oluşturulmaya çalışılan baskı ise bizi asla yıldıramayacaktır. Bizler zor günlerin insanlarıyız. Sıkıntılara karşı bir ve birlik içinde olmayı iyi biliriz. Bu anlamda gün, daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok ihracat yapmak günüdür" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!