Bursa Amerika'ya örnek oldu

Amerika'nın Kaliforniya Eyaletine bağlı Los Angeles'ta kentinde tramvayların şehir merkezi yollarına yönlendirilmesi kararı alındı. Düne kadar şehir içi tramvay hatlarını araç trafiğine uygun olmaması nedeniyle kent merkezlerinden uzak tutan Amerika'nın Kaliforniya Eyaletine bağlı şehirler, şimdi kent merkezini tramvay hatları ile donatmanın hesaplarını yapıyor.

Bursa Amerika'ya örnek oldu


Amerikalı gazeteci Jonathan Nettler'in, kent içi ulaşım sistemleri üzerine kaleme aldığı bir haber, şehir içi tramvay hatlarını araç trafiğine uygun olmaması nedeniyle kent merkezlerinden uzak tutan Amerika'nın Kaliforniya Eyaletine bağlı şehirlerin, şimdi kent merkezini tramvay hatları ile donatmaya çalıştığını ortaya koydu. Habere göre; Los Angeles tramvaylarını şehir merkezi yollarına yönlendirmek üzere büyük bir karar alındı. Bunu gerçekleştirecek ilk kişinin ise, Kaliforniya Eyaletine bağlı Ventura Belediye Başkanı Bill Fulton olduğu belirtildi. Los Angeles, Anaheim, Santa Ana ve Fullarton'un da yeni tramvay hatlarının uzun olması gerektiğini kabul eden şehirlerden olduğu ve buralarda da tramvayların gelişim gösterdiği belirtiliyor.
Haberde ayrıca, Ventura Belediye Başkanı Bill Fulton'un konuya ilişkin görüşlerine de yer veriliyor. Fulton "İlk bakışta tramvayların 21. yüzyılda çok yerleri olmadığı görülmekte. Kendini iten tek araçlar, hafif raylı sistemlere göre oldukça yavaş ve trafik akışına uygun olarak hareket etmekteler. Ancak ülke genelinde otobüs veya servislere göre biraz daha verimli hale geldiler ve bulundukları hat üzerinde şehrin gelişmesini ve yapılaşmasını sağlayacaklar" görüşleriyle şehir içi tramvay hatlarının önemine vurgu yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!