Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Altıparmak'ta bitmeyen yol çilesi! (ÖZEL HABER)

Bursa'da yoğun olarak trafik akışının olduğu bölgelerden biri de Altıparmak Caddesi. Ancak caddenin geliş gidiş çift yön olması ve aşağıdan caddeye inen yolların buraya bağlanmasına rağmen alt yola geçişin yasak olması vatandaşa, esnafa ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

Bursa Altıparmak'ta bitmeyen yol çilesi! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Altıparmak Caddesi'ndeki esnaf, yayalar ve bu güzergahta taşımacılık yapan taksiciler yetkililerden acil çözüm bekliyor.

"CADDEDE KAZA GELİYORUM DİYOR AMA KİMSE İLGİLENMİYOR"

Burada defalarca kazalara şahit olduklarını belirten esnaf; "Bu caddede kaza geliyorum diyor ama ilgilenen yok" diyerek yetkililere sitem etti.

Vatandaş özellikle taksi sürücülerinin yol kenarında aniden durup yolcu indirip, bindirdiğini ve dönülmesi yasak olan taraftan çıkıp yola giriş yaptığını belirtirken, taksiciler ise "Burada en çok cezayı biz ödüyoruz, ama bu yolda, yasak olan yerden caddeye inmek dışında başka seçeneğimiz yok. Kurallara göre ya Çekirge'den ya da Fomara'dan dönüş yapmamız gerekiyor ve bu kadar yol gitmek hem maliyetli hem yorucu oluyor, buradan dönüşün yasak olması ve bizim bu yüzden sürekli ceza yememiz saçma" derken bu güzergahı onay verilmeyen şekilde kullanan vatandaşların birçoğu da taksicilere hak verdi.

"POLİS YOKSA GEÇİYORUM"

Buraya trafik ışığı yapılmasının da çözüm olmayacağını söyleyen bir çevre esnafı "Benim evim hemen yolun alt tarafı yasak olduğunu bilmeme rağmen sağıma soluma bakıp polis yoksa ters yönden yola girip kolayca evime gidiyorum" dedi ve buraya yapılabilecek en iyi şeyin caddenin tek yön olarak yeniden düzenlenmesi olduğunu ifade etti.

"BİRİ ÖLDÜKTEN SONRA YAPILAN ÇALIŞMANIN KIYMETİ YOK"

Bu caddedeki sorunu defalarca yetkililere iletmesine rağmen halen bir gelişme olmadığını söyleyen bir vatandaş ise; "Bu sorun ne zaman çözülür bilmiyorum, umarım biri burada hayatını kaybettikten sonra çözüm bulunmaz ülkemizde işler maalesef bu şekilde yürüyor ama buna mahal vermemek için sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.

Yaya olarak burada karşıdan karşıya geçmenin oldukça zor olduğunu ve yaya geçidi, üst geçit gibi seçeneklerin bulunmadığını söyleyen vatandaşlar acilen çözüm istediklerinin altını çizdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!