Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı kapılarını açtı

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Mimarlar Odası Bursa Şubesi iş birliğiyle bu yıl 25.'si düzenlenen Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı açıldı.

Bursa 25. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı kapılarını açtı


Farın açılış töreninde konuşan Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, fuar ve kongrenin şehre ve çevresine önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, "Mimarlığın, geçmişin birikimleri ile geleceği hazırlayabilmesi, gelecekte yaşanacak kaliteli hayat çevrelerini oluşturabilmesi için Yapı ve Yaşam Fuarı yapı sektöründeki yeniliklerin takip edilmesi firmaların kendilerini, ürünlerini tanıtabilmesi ve mimar, mühendis ve kullanıcıların da ürünleri tanıma ve bilgilenmeleri adına önemli bir organizasyondur" dedi.
Özellikle Van depremi sonrasında Türkiye'de yapı stokunun depreme karşı ne kadar güvenli olduğu konusunun gündeme geldiğini ifade eden Kaya, "Hızlı sanayileşme ve göç olgusunun kontrol edilememesi ve bu süreçte planlama anlayışının önemsenmemesi sonucu yüzde 50'nin üzerinde kaçak ve çarpık yapılaşmanın olduğu bir şehirle karşı karşıyayız. Bu haliyle Bursa'yı geleceğe taşıyamayız. Bursa'mızın yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kente dönüşümünün sağlanması uzun vadeli bir planlama gerektirmektedir. Bu planlama süreci de mimarlık ve planlama ilkelerine uyularak, bu hedefi topluma benimseterek olabilir" diye konuştu.
Bursa'nın çok yönlü zenginlikleri ile büyük hedeflere emin adımlarla ilerleyen bir kent olduğunu söyleyen Vali Şahabettin Harput da, "Bursa, tarihiyle, sanayiiyle, turizmiyle nitelikli bir şehir. Bursa aynı zamanda bir fuar şehri. Bu fuarların en önemlilerinden biri olan Yapı ve Yaşam Fuarı'na ev sahipliği yapıyor olmak Bursa için oldukça önemli. Fuarlar Bursa'nın turizm kimliğine de katkı sağlıyor" şeklinde konuştu.
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, "Bursa'da düzenlenen fuarlar, 4 ayrı salon ve fuaye alanında bulunan 15 ülkeden 250'ye yakın firma ve firma temsilciliğinin ürün ve hizmetlerini 50 bin ziyaretçi ile buluşturmayı hedeflemektedir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!