Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa 18. Kitap Fuarı'na geri sayım başladı

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 18. Kitap Fuarı, 7-15 Mart 2020 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bursa 18. Kitap Fuarı'na geri sayım başladı

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Bursa Kitap Fuarı'na bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor.

Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

Fuarın konukları arasında Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Doğan Cüceloğlu, Canan Tan, Şükrü Erbaş, Enver Aysever, Judith Malika Liberman, Behiç Ak, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kate Clow, Irmak Zileli, Yavuz Dizdar, Mine Soysal, Gri Koç, Hakan Akdoğan, Mine Söğüt, Ahmet Şimşirgil, Kaan Murat Yanık, Hikmet Anıl Öztekin ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü TÜYAP'ta Kutlanıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, fuarda düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. "Edebiyatımızda Kadın Yazarlar" başlığı altında Türk edebiyatındaki önemli kadın yazarların hayatı ve eserleri üzerine söyleşiler gerçekleşecek. Bu söyleşilerde kitapseverler, Halide Edip Adıvar, Sevgi Soysal, Leyla Erbil, Suat Derviş, Adalet Ağaoğlu, Fatma Aliye, Nezihe Meriç, Gülten Akın ve daha pek çok kadın yazarı yakından tanıma fırsatı yakalayacak. Ayrıca günümüz genç kadın edebiyatçılarının söyleşileri "Kadınlar Yazmaya Devam Ediyor" başlığı ile fuarda yer alacak.

Bursa Kitap Fuarı'nı Takip Edin

Fuarla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, ulaşım bilgilerini, etkinlikleri ve imza günlerini www.bursakitapfuari.com sitesinden; facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından takip edebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde açıklanacak ayrıntılı etkinlik programı ve imza günleri listesine fuarın web sitesinin Etkinlik Takvimi sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Girişin ücretsiz olduğu Bursa Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 15 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!