BURSA 10 DİLDE KLAVYENİZİN UCUNDA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlık çalışmalarına başlanan ve Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı'nın Mali desteği ile yürütülecek olan "bursa. com. tr ' Bursa Parmaklarınızın Ucunda" adlı internet portalının hazırlıkları başladı.

BURSA 10 DİLDE KLAVYENİZİN UCUNDA

Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya stratejik planlarında turizme yönelik faaliyetler yürüten sivil toplum örgütleri, resmi kurum ve kuruluşlar ile ilçe belediyelerinin yetkilileri de katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı ve Proje Koordinatörü Nalan Fidan, ilin nüfusu, bilgi birikimi, insan gücü, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle çok yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi. Fidan, tüm bu avantajlarına rağmen özellikle Avrupa'dan benzer büyüklükteki şehirlerle kıyaslandığında internette Bursa hakkında sunulan bilgilerin yeterli etkinliğe sahip olmadığına ve bu nedenle de "Bursa Parmaklarınızın Ucunda!" projesinin hayata geçirileceğine dikkat çekti.

Toplantıdaki bilgilendirmenin ardından yönlendirme kurulunu oluşturan ilgili kurum ve kuruluşlar, belediye ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerinin portala ne şekilde katkı koyabileceklerine ilişkin görüşleri ele alındı.

"Bursa Parmaklarınızın Ucunda"nın, Bursa'nın tüm turistik güzelliklerini internet üzerinde Türkçenin yanı sıra 10 yabancı dilde tanıtacak olan bir internet portalı projesi olarak görücüye çıkacak. Proje kapsamında 12 aylık bir süre içerisinde Bursa'daki tüm turistik alanlara, sunulan turizm hizmetlerine ve etkinliklere ilişkin bilgiler derlenecek.

Büyükşehir Belediyesinin alanlarında uzman personelince yürütülecek proje çalışmaları düzenli olarak değerlendirilecek. Portal, yönlendirme kurulunun katkılarıyla zenginleştirilecek ve bir sene sonunda Bursa'nın internet sitesi olarak yayın hayatına girecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!