Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bulgaristan'da protestolar sürüyor! Kapıkule'ye giden yol kapatıldı! 

Bulgaristan'da hükümet karşıtı protestocular Türkiye'ye giden yolu kapattı. Kapıkule istikametine araç trafiği durduruldu.

Bulgaristan'da protestolar sürüyor! Kapıkule'ye giden yol kapatıldı! 

Bulgaristan'da hükümet karşıtı protestolar yeni bir hal aldı. Kapıkule'ye giden yol protestocular tarafından kapatıldı. 

TÜRKİYE'NİN SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ 

Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Bulgaristan İçişleri Bakanlığından yapılan bir açıklamada, Bulgaristan'da Kapıkule Sınır Kapısına giden otobanda protestocuların eylemi nedeniyle tıkanıklık yaşandığı bildirilmektedir. Filibe Başkonsolosluğumuzun temasa geçtiği Hasköy (Haskovo) Emniyeti, gösterilerin ne kadar süreceğinin kestirilemediğini, trafiği Hamzabeyli Sınır Kapımıza yönlendirdiklerini aktarmıştır. Konuyu dikkatle takip ediyoruz. Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 4 gün önce Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in 2 danışmanının tutuklanması ile Başbakan Boyko Borisov hükümetine karşı başlayan protestolar devam ediyor. Büyük şehirlerin de destek verdiği protestolar ülke geneline yayıldı. Başkentin yanı sıra Filibe, Varna, Burgaz, Rusçuk gibi büyük şehirlerde de halk sokaklara indi. Başkentteki Başbakanlık binası önünde toplanan binlerce kişi hükümeti istifaya çağırdı. Genelde sakin geçen eylemler sırasında zaman zaman göstericiler ile polis arasında arbede yaşanırken, şu ana kadar bazı polisler ve vatandaşlar yaralandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!