BUGİAD'dan TÜMSİAD'a ziyaret

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, BUGİAD tarafından kendilerine gerçekleştirilen ziyarette; ülke olarak geçmişte çok fazla boş zaman geçirdiklerini ifade ederek, ülke hedefleri için artık çok daha fazla mücadele etmek gerektiğini bildirdi.

  BUGİAD'dan TÜMSİAD'a ziyaret

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er ve yönetim kurulu üyeleri, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bursa Şubesi (TÜMSİAD)'ne konuk oldu. Ziyarette yapılan faaliyetler hakkında karşılıklı olarak bilgilendirilirken, iş birliği konuları da masaya yatırıldı.
BUGİAD'ın ülke adına olması gereken bir topluluk olduğunun altını çizen TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, "BUGİAD ülkeye katma değer sağlayan, eğitime, bilime önem veren ve çalışmalarını örnek aldığımız bir dernektir. Bu ülkede bu zamana kadar bizler çok fazla yattık, boş zaman geçirdik. Bundan sonra ülkemizin hedefleri için canla başla çalışmamız gerekiyor" dedi.

Türkiye'nin genç nüfusunun avantajını kullanmamız gerektiğini belirten Balabanoğlu, "Avrupa yaşlı ve doymuş bir kıta ancak; bizler genç nüfusa sahip bir ülke olarak, çok fazla çalışmamız gerekiyor. Ayda 2-3 tane yurt dışı gezisi düzenliyoruz ve bu gezilerde muhakkak yanımızda bir milletvekili ya da bakan oluyor. Ülkenin tanıtımı adına faaliyetlerde elimizden geldiğince çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

BUGİAD olarak üyelerinin bilgi ve birikimlerine yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, "Üyelerimizin kurumsal yapılarını daha güçlü hale getirebilmek için seminerler düzenliyoruz. Her ay sektörel olarak, misafir ağırlayarak üyelerimizin bilgilenmesini sağlıyoruz" dedi.

DEVLETE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

TÜMSİAD gibi ülke adına yararlı faaliyetler için çalıştıklarını ifade eden Er, "Devletin uzanamadığı yerlerde, devletin bir kolu olarak, devlete yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak bunları devlet gibi davranarak değil sadece devlete yardımcı olma vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!