Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu yöntem polisleri bile şaşırttı!

Operasyona katılan polisler şaşkınlıklarını gizleyemedi...

Bu yöntem polisleri bile şaşırttı!

Şanlıurfa'da polis tarafından düzenlenen operasyonda 82 kilo eroin ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Şüphelilerin, eroinin kokusunu bastırmak için paketlerin etrafına isotla sardıkları ortaya çıktı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, kentten yüklü miktarda uyuşturucu geçirileceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, yaptığı araştırmada eroinin Mardin yönünden getirileceğini ve yakalanma riskine karşı bir otomobilin uyuşturucu yüklü araca öncülük edeceğini saptadı. Araçların plakasının belirlenmesinin ardından polis kent girişinde uygulama noktası oluşturdu. Polisler ilk olarak kontrol noktasına gelen Nasrettin A. yönetimindeki aracı, 2 kilometre gerisinde ise Çetin A. yönetimindeki otomobili durdurdu.

PAKETLERİN ÜZERİNİ İSOT İLE KAPLAMIŞLAR
Çetin A. yönetimindeki otomobilin bagajında yapılan aramada, 157 ayrı paket halinde 82 kilo eroine ulaşıldı. El konulan eroinin koku vermesini engellemek için şüphelilerin, paketlerin üzerine yörede 'isot' olarak adlandırılan acı pul biberle kapladıkları ortaya çıktı. Polisi de şaşırtan bu zulalama yöntemi sonrası eroine el konulurken, Çetin A. ve Nasrettin A. gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürülen şüphelilerin sorgulanmasına başlandı.

SİGARA VE ESRAR KAÇAKÇILARI YAKALANDI
Öte yandan kentte gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda da kaçak sigara ile esrar ele geçirildi. Kent merkezinde durdurulan bir otomobilde 20, Siverek'te durdurulan bir otomobilde ise 46 kilo 355 gram esrar ele geçirildi. Esrara el koyan polis, uyuşturucu taşıdığı saptanan Erkan B., Hikmet B. ile Yusuf M. gözaltına alındı. Polisin sigara kaçakçılarına yönelik Siverek ve Viranşehir ilçelerinde yaptığı 2 ayrı operasyonda ise 221 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!