Bu 'şehir'de tiyatro var

Bursa'da tiyatronun keyfini kentin her köşesine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en sevilen oyunlarını Şubat ayında da sahnelemeye devam edecek.

Bu 'şehir'de tiyatro var

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun en çok beğenilen klasikleri, sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Usta tiyatrocular, 'Osmancık' ve 'Macbeth'in yanı sıra 'Ölüm Tuzağı', 'Kaynanam Nasıl Kudurdu' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunlarını Şubat ayı boyunca Bursalıları için sahneye taşıyacak.


Türk edebiyatının ünlü kalemlerinden Tarık Buğra'nın aynı adlı oyunundan sahneye uyarlanan, Osmancık´ın 'Osman Gazi' olarak tarih sahnesine çıkışını ve Osmanlı Devleti´nin kuruluşunu konu alan oyun 1 Şubat Cuma tarihinden itibaren Tayyare Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Şehir Tiyatrosu'nun klasiklerinden William Shakespeare'in 'Macbeth' adlı oyunu, her Salı Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) sahnesinde; Amerikan Edebiyatı'nın korku ve gerilim yazarı Ira Levin'in 'Ölüm Tuzağı' adlı oyunu ile Türk Edebiyatı'nın usta yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Kaynanam Nasıl Kudurdu' adlı oyunu ise Tayyare Kültür Merkezi'nde dönüşümlü olarak sahnelenecek. Şehir Tiyatrosu'nun gölge oyunu 'Karagöz Dadım Olsana' ise, Karagöz Müzesi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!