Bu projeler Bağlarbaşı Mahallesi'ne doping olacak - ÖZEL HABER

Bursa'da Bağlarbaşı Mahallesi öncülüğünde 16 mahalleye hizmet verecek karakol, itfaiye grubu ve kız meslek lisesi projeleri, bölgenin eğitim ve asayiş konularında doping etkisi yapacak.

Bu projeler Bağlarbaşı Mahallesi'ne doping olacak - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Bağlarbaşı, Yunuseli, Hamitler, Fatih Sultan Mehmet, Adnan Menderes, Hürriyet, İstiklal, Adalet, Yenikaraman, Akpınar, Yenibağlar, Armutköy, Yeniceabatköy, Çukurcaköy, Dereçavuşköy ve Yenikent mahallelerini kapsayan 16 mahalleye hizmet verecek karakol, itfaiye grubu ve kız meslek lisesi projeleri, bölgenin eğitim ve asayiş konularında doping etkisi yapacak.

MAHALLEDE DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi muhtarı Hüseyin Gümüşsoy, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm ile ilgili mahallede çalışma başladığını ifade ederek, "Vatandaşın kentsel dönüşüm konusunda duyarlı olduğunu görüyoruz. İnşallah çarpık yapılaşmadan kentleşmeye doğru yaşanabilir bir mahalleye dönecektir" dedi.

İTFAİYE GRUBU 16 MAHALLEYİ RAHATLATACAK
Bölge içinde aynı çizgide bulunan 16 mahalle muhtarıyla sürekli biraraya geldiklerini belirten Gümüşsoy, "Raylı sistem Emek'e kadar uzandı. İster istemez Mudanya Yolu'ndan geçişler sıkıntı olmaya başladı. Mudanya Yolu üzerinde bulunan batının mahalleleri dediğimiz 16 mahallelerimizde itfaiye grubu ile çok büyük sıkıntılarımız var. Belediyeden itfaiye grubu ile ilgili sözler verilmişti ama bir çalışma yapılamadı. İtfaiye grubu için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Ziraat Mesire Alanı'nın alt tarafında Milli Emlak'a ait ikinci derece doğal SİT alanı olan yeri beğenerek itfaiye grubu binası olabileceğini söylemişti.  Bu 16 mahallede meydana gelen yangınlarda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İtfaiye grubunun bölgeye biran önce kazandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

HAVAALANI SORUNU BİRAN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ
Yunuseli Havaalanı'nda kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalarda büyük sıkıntı yaşayacaklarına işaret eden muhtar Gümüşsoy, "Havaalanının yanında bulunan mahallelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başladığında önemli sorunlarla karşı karşıya kalacağız. Eğer havaalanı olarak kullanılırsa, havaalanı çevresindeki yapılarda büyük sıkıntı doğuracak. Yarın bunun hesabını hem belediye başkanına, hem de bizlere sorar. Hizmete karşı değiliz ancak vatandaşın mağduriyeti söz konusu ise, bunu biran önce durdurmak gerekir" şeklinde konuştu.

BÖLGEYE KIZ MESLEK LİSESİ GELİYOR
Bölgede hiç yapılmayan projeleri hayata geçirmek istediklerini vurgulayan Hüseyin Gümüşsoy, sözlerini şöyle sürdürdü;
"16 mahallenin içinde bulunduğu bölgede kız meslek lisesi yoktu. Mahallemiz 36 bin nüfuslu mahalle, 16 mahalle ile birlikte yaklaşık 200 bin nüfuslu bir bölge. Mahalleler genelde Anadolu'nun değişik illerinden gelen ailelerden oluşuyor. Kız meslek lisesinin bölgeye kazandırılması 16 mahalleye büyük katkı sağlayacaktır. Bu konuda İnallar Otomotiv, bölgeye kız meslek lisesini yapacağına dair taahhüt etmiştir. Bununla ilgili daha önce valilikte ön protokol imzalamıştık. Bu liseyi inşallah bölgeye kazandıracağız. Çünkü, her şey eğitim ile oluyor. Mahallemize yapılan Bağlarbaşı Meydanı, Bursa genelinde en büyük meydandır. Bu meydan projesinin başlangıcını Başkanımız Recep Altepe, devamını ise Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar getirmiştir. İki başkanımıza da mahallemize kazandırdığı meydan dolayısıyla teşekkür ediyorum."

16 MAHALLENİN ASAYİŞİNİ YENİ KARAKOL SAĞLAYACAK
Bağlarbaşı Mahallesi'ne yapılması planlanan yeni karakol  projesiyle ilgili de bilgi veren Gümüşsoy, "16 Mahalleye hitap edecek yeni karakol projesi, önemli katkılar sağlayacak. 4 katlı modern polis merkezi adı altında karakol yapılacak. Polis merkezinin yapımını Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar üstlendi. Projesi hazır olan polis merkezinin temelini 1,5 ay içerisinde atacağız. Projenin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak" dedi.

 

Bu projeler Bağlarbaşı Mahallesi'ne doping olacak - ÖZEL HABER Bu projeler Bağlarbaşı Mahallesi'ne doping olacak - ÖZEL HABER Bu projeler Bağlarbaşı Mahallesi'ne doping olacak - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 7. bölüm fragmanı izle Beni Böyle Sev 64. bölüm fragmanı izle, 08 Eylül 2014 Pazartesi Kocamın Ailesi 8. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Benim Adım Gültepe 1. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 7. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 89. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm fragmanı izle Medcezir 2. sezon fragmanı izle Güzel Köylü 9. bölüm full izle, 20 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 7. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 6. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm fragmanı izle