Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BU NE ÇILGINLIK

Şener Şen'in meşhur filmi İstanbul'da gerçek oldu...

BU NE ÇILGINLIK

Beylikdüzü ve Esenyurt'ta bir gecede neler oldu neler! Çılgınca bir çalışmayla iki yıldır köstebek yuvası gibi olan yollar asfatlandı, kaldırımlar yenilendi, çevre düzenlemesi bile yapıldı... Çünkü Başbakan gelecekti....

TIPKI SELAMSIZ BANDOSU
Şener Şen'in meşhur Selamsız Bandosu filmini hatırlarsınız... Cumhurbaşkanının Selamsız kasabasından geçeceği öğrenilince, belediye başkanı karşılama töreni için hazırlıklara girişmiş, hemen bir bando oluşturmaya karar vermişti. Bandonun kurulması sırasında da komik gelişmeler yaşanmıştı. Bu 'sosyal taşlama', Türk sinemasının unutulmayan eserlerinden biri olmuştu. Peki size Selamsız Bandosu filminin İstanbul'da gerçek olduğunu söylesek! Evet... Önceki gün Beylikdüzü ve Esenyurt'ta tıpkı filmdeki gibi bir karşılama hazırlığı yapıldı.

HUMMALI HAZIRLIKLAR
Salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Beylikdüzü ve Esenyurt'a gideceği öğrenilince, pazartesi günü akşam saatlerinde her iki bölgede de çılgın bir çalışma başlatıldı. İBB ve Esenyurt Belediyesi, Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi'ndeki yolları ve kaldırımı bir gecede onardı, yolları asfaltladı. Hatta çevre düzenlemesi yapıldı, ağaç bile dikildi. Beylikdüzü Meydanı'nda da benzer bir çalışma yapıldı. Bu çalışmalar sırasında da filmdeki gibi komik olaylar yaşandı mı bilinmez ama yolların yenilenmesinin çevre sakinlerini memnun ettiği kesin...

Vatandaş sitemkâar: Madem bu kadar kolaydı...
Başbakan geleceği için alelacele yapılan Beylikdüzü ve Esenyurt'taki yollar, tam iki yıldır onarım bekliyordu. Çevre sakinleri, çukurlarla dolu yolun yenilenmesi için belediyeye başvuruyor fakat sonuç alınamıyordu. Dün sabah uyandıklarında yolların yepyeni olduğunu gören bölge halkı şaştı kaldı.

"2 yıldır delik deşik yollarda eziyet çekiyorduk"
Görüşlerini aldığımız vatandaşlar, yapılan işlerden memnun ama çalışmanın şekline sitem ediyor: "2 yıldır delik deşik yollarda eziyet çekiyorduk. Çukurlara düşen araçlarımız zarar görüyordu. O kadar başvurduk hesaba alınmadı. Madem bu kadar kolaydı, neden bize çile çektirdiler?" 

HABERTÜRK

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!