Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu mesaja inanmayın!

Facebook'ta son günlerde karşısına 'Ne düşünüyorsun' ve 'Ne var ne yok' gibi ibareler çıkan kullanıcılar telaşa kapıldı çünkü durumu çarpıtan bir uyarı mesajı kullanıcıları yanlış yönlendirdi.

Bu mesaja inanmayın!

Bu soruyu kötü niyetli kişilerin sorduğunu zanneden birçok Facebook kullanıcısı şifrelerinin ele geçirildiğini düşünüp şaşkınlık yaşadı. Facebook duvarının en üstündeki bu kullanıcılara hiçbir zararı olmayan uygulama kullanıcının modunu öğrenme amaçlı bir eklenti.

Facebook'ta hızla yayılan mesajda şöyle: "Sayfanızın en üstündeki ''ne düşünüyorsun'' yazan yeri bir kontrol eder misiniz. Orada alışamadığınız türden cümleler kurulu ise örneğin; Neler oluyor, Nasıl gidiyor gibi Facebook'a saldıranlar sizi de ele geçirmiş demektir! Sizden gelmiş gibi görünen ve şu kişi şunu beğendi yazan cinsel içerikli videolar yayınlanıyor. Facebook büyük bir açık verdi! Size de gelen bu cinsel içerikli videoları sakın açmayınız! Paylaşalım birbirimizi uyaralım."

ŞİFRENİZİ DEĞİŞTİRMEYİN
Bu uyarı sanal alemde dolaşan gerçek dışı uyarılardan biri. Facebook'un devam eden çalışması kapsamında bu tip iletileri kullanıcıların görmesi gayet doğal. Telaşa kapılmaya, şifrenizi falan değiştirmenize gerek yok.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!