Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER

Bursa'nın mahrumiyet bölgesi görenleri şaşkına çeviriyor. Kestel'e bağlı Aktaş Tepe'nin ne suyu ne de kanalizasyonu var. Camiden çektikleri hortumla su ihtiyacını karşılayan Aktaş sakinleri, kanalizasyon sorununa da evlerinin önüne kazdıkları kuyularla çözüm bulurken, belediyelerden çıkış yolu göstermesini istiyor.

 Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

Yerel seçimlerde siyasi boşluktan yararlanarak Kestel'e bağlı Aktaş Tepe'de kaçak ev yapan vatandaş, bin pişman...Suyu ve kanalizasyonu olmayan Aktaş Tepe sakinleri, insanlığa yakışmayan şartlarda yaşam sürdürüyor. Camiden çektikleri hortumla su ihtiyacını karşılayan Aktaş sakinleri, kanalizasyon sorununaysa evlerinin önlerine kazdıkları kuyularla çözüm buldu. Karapınar Mahallesi'nin üstünde bulunan Aktaş tepede yaklaşık 5 yıl önce kurulan mahalle, iki yıl önce Yıldırım Belediyesi'ne bağlıyken meclis kararıyla Kestel Belediyesi'ne bağlandı. İmar Planları Kestel Belediyesi tarafından çıkarılan Aktaş Tepe'deki 110 hanenin sahibi insan gibi yaşamak istediklerini dile getirdi.
BİLE BİLE LADES
Yerel seçim zamanında kaçak yapı inşa etmelerine göz yumulduğunu, bazı siyasilerin de kendilerine tapu ve altyapı hizmeti için söz verdiğini belirten Mehmet Uslu, "Buradaki tapular bizim ancak imar iznimiz yok. Belediyelere gittik, kaçak olduğunu biliyorlar ancak çözüm de sunmuyorlar. Evlerimizin önünde bulunan tuvalet çukurları dolduğu için gideri dışarı vermek zorunda kaldık. Kaçak yaptık, pişmanız" diye konuştu.
HER HANEDE HASTA VAR
Mahallede bulunan gider kuyuları en çok çocukların sağlığını tehdit ediyor. Çocuklarının açık olan gider kuyularına düşmesinden korktuklarını anlatan Deniz Çayır, "Buralar kaçaksa yakında bulunan diğer yerlere neden altyapı hizmeti gitmiş? Künkleri kendimiz alıp döşeyelim dedik onları da kabul etmediler. Suyun borusunu da kendimiz alalım dedik onu da kabul etmediler. Nice birinci sınıf tarım arazilerine neler yapılmıştır da buradaki 300 tane garip insanımızın yardımına neden gidilmiyor? Çocuklar sarılık hastası oldu. Her evde mutlaka bir hasta var. Belediyelerin bize bir çıkış yolu göstermesini istiyoruz" dedi.

 

 Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER  Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER  Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER  Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER  Bu mahallede su ve kanalizasyon yok! - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!