Bu hayale inanıyorum

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, iş dünyasının, İstanbul'un düzenlemeye aday olduğu 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Bu hayale inanıyorum

 Ali Koç, Conrad Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun incelemelerde bulunacağı 14 temadan biri olan "Pazarlama" hakkında yerli ve yabancı gazetecilere sunum yaptı.

Türkiye'deki iş dünyasını temsilen, incelemelerde bulunan IOC heyetine sunum gerçekleştirdiğini anlatan Koç, şunları kaydetti:

"İş dünyası olarak kararlılığımızı size bildirmek istiyorum. Bu, Türkiye'nin yaşayacağı en önemli spor organizasyonlarından birisi olacak. İş dünyası, olimpiyat oyunlarını bir fırsat olarak görüyor. Bu, hem bizi dünyaya anlatacak, hem de Türkiye'yi yeniden markalandıracak. Bizim büyüme kapasitemizi göstermiş olacak ve dünyadaki en iyi şirketlerle rekabet edebileceğiz. Köklü bir dönüşümden geçiyoruz. Hızlı büyüyen bir ekonomimiz, gelişmekte olan iş odaklı zihniyetimiz ve gelişmiş bir şehir planlama anlayışımız var. Özel sektör olarak 2023 Master Planı'nda hükümetin koyduğu ekonomik hedeflerin gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız."

"Koç Grubu olarak bu hayale inanıyoruz"
Türkiye'deki iş dünyasının liderlerinin olimpik hareketin gücünün farkında olduğunu kaydeden Ali Koç, "Koç Grubu olarak bu adaylığa sponsor olduk. Çünkü bizler bu hayale inanıyoruz. 90 bin çalışanımız ve onların aileleri adına konuşuyorum. Kendileri bu hayalin gerçekleşeceğine inanıyorlar. Sizleri temin ederim ki Koç Grubu olarak elimizden geleni yaparak, İstanbul'un en iyi şekilde bu oyunları düzenlemesini istiyoruz. Umarım kurduğum hayalin ilk tohumları 7 Eylül'de atılır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin sadece ekonomik ve mali yönden değil, her açıdan köklü bir değişimden geçtiğini belirten Koç, şöyle konuştu:

"Son 10 yılda Türkiye'ye gelen turist sayısı 3'e katlandı. Türkiye bu dönüşümden geçerken, kendisi küresel dünyaya ayak uydurur hale geldi. Türkiye silkinmeye başladı ve tam potansiyeline erişmeye çalışıyor. Umarım 2020'de veya 2023'te hem ekonomik hem de siyasi olarak potansiyeline ulaşacaktır. Dünya ve Avrupa Birliği bunu anladıktan sonra Türkiye, bölgenin lideri olacaktır. Farklı alanlarda bir mükemmeliyet merkezi olacaktır."

Türk şirketlerinin gelişen ekonomiyle beraber yurtdışına açıldığını anlatan Ali Koç, "Türkiye potansiyeline erişirken, dünya çapında pazar paylarına ulaşan firmalar öyle bir an gelecek ki olimpiyatlara sponsorluk edecek. Sadece olimpiyat oyunları değil, futbolda Dünya Kupası'na da sponsor olabilir" diyerek sözlerini tamamladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!