Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Marmara ve Ege bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Tekirdağ ve Erzincan ile akşam ve gece saatlerinde Marmara ve Ege bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara ve Ege ile Doğu Karadeniz Kıyılarında yağmur, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Erzincan ve Artvin çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgarın doğu bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, iç kesimler ile zamanla batı bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Avrupa Yakası, gece il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (9)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu (6)

İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (13)

ADANA: Az bulutlu ve açık (15)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (17)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu (10)

VAN: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı (1)

ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı (-4)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (8)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah Tekirdağ, akşam saatlerinden itibaren batısı ile gece bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Afyonkarahisar dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Erzincan çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!