Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu da engelsiz taksi

Balıkesir Belediyesi'nin, bedensel engellilerin hastaneye ulaşımlarını rahat ve güvenli yapabilmeleri için tasarladığı minibüs, 'engelsiz taksi' adıyla hizmet vermeye başladı.

Bu da engelsiz taksi

Engellilerin, engelsiz taksiden hizmet alabilmek için 08.00 ile 24.00 saatleri arasında Balıkesir Belediyesi'nin 444 40 10 numaralı telefonunu arayarak isteklerini bildirebilecekleri belirtildi.

Balıkesir Belediyesi, bedensel engelliler için 'engelsiz taksi' uygulamasını başlattı. Belediye Başkanı MHP'li İsmail Ok, ücretsiz hizmet veren engelsiz taksi uygulamasını, çeşitli yerlere yaptığı ziyaretlerde, kendisine defalarca anlatılan engellilerin ulaşım sıkıntılarının giderilmesi için başlattıklarını vurguladı. Ok, ihtiyaç halinde 'engelsiz taksi' sayısının arttırılabileceğine dikkat çekti.

Ok, geçen yıllarda, engelliler için özel tasarlanmış otobüsleri hizmete soktuklarını hatırlatarak, "Engelsiz taksi engellilerin hastaneye kolay ve güvenli biçimde ulaştırılması için kullanılacak. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler 444 40 10 numaralı telefonu arayarak randevu alacak. Randevu alan engellilerimiz evlerinden alınarak gidecekleri hastaneye götürülecek ve hastane işlemleri bittikten sonra tekrar evlerine bırakılacak. Engelsiz taksi aynı anda 11 engelliyi taşıyabilecek. İhtiyaç halinde engelsiz teksi sayısını arttırabiliriz. Engelsiz taksi bir kişi de olsa hizmet verecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!